* Veľká Británia mala vlajkonosičku: Mollie Phillipsová bola prvou ženou, ktorej zverili poctu niesť na otvorení vlajku svojej krajiny. Počet krajín aj účastníkov však v porovnaní so St. Moritzom 1928 klesol približne o tretinu.
* Šampión otázny aj po troch predĺženiach: Hokejový olympijský turnaj už štvrtý raz za sebou vyhrala Kanada, ale po dráme. Po troch predĺženiach bol stav finále USA - Kanada stále 2:2 a tím javorových listov vyhlásili za víťaza podľa jedných historikov na základe skóre (32:4, resp. 27:5), podľa iných preto, že vyhral prvý zápas s USA 2:1 (aj ten však až po predlžení). Okrem týchto dvoch mužstiev štartovali už len dve - poľské a nemecké. To druhé len zásluhou toho, že mu Američania zaplatili všetky výdavky za to, že s nimi zohralo niekoľko prípravných zápasov.
* Rýchlokorčuľovanie s hromadným štartom: americké pravidlo sa stretlo s odporom už pred ZOH - Fín Clas Thunberg, prezývaný "Nurmi ľadu", päťnásobný šampión ZOH 1924 - 1928 odmietol za more cestovať. "To nebude beh, to bude bitka. Viem, čo hovorím, videl som pred časom v Amerike preteky s hromadným štartom. Škoda vyhadzovať peniaze chudobnej krajiny na takú drahú cestu. Američania vyhrajú všetko," vyhlásil. Aj vyhrali. Strkania, protesty, opakované jazdy... Hromadný štart mal premiéru aj derniéru zároveň.
* Trojgeneračná olympijská rodina: John Ames "Jack" Shea vyhral dve rýchlokorčuliarske disciplíny na lakeplacidskej olympiáde 1932, na ktorej skladal sľub. Jeho syn James štartoval v Innsbrucku v behu na lyžiach a v severskej kombinácii a jeho vnuk Jim vyhral s päťstotinovým náskokom skeleton na ZOH 2002 v Salt Lake City. Na prilbe mal podobizeň deda, ktorý zahynul 17 dní pred otvorením hier na následky autonehody. (mo)