BRATISLAVA/PRAHA - Český futbalový majster Sparta Praha predstavil prvú zo slovenských posíl. Klub, ktorý prežíva jednu z najhorších polsezón histórie, sa dohodol s reprezentačným obrancom SR Michalom Hanekom. "V stredu som podpísal 2,5-ročnú zmluvu do 30. júna 2008. V Prahe začínam pôsobiť od 1. januára," povedal M. Hanek.
Odchovanec Dubnice prestúpil v januári 2003 do Dinama Moskva, kde sa mu 31. decembra 2005 končí kontrakt. Sparta nemusí platiť odstupné. "Účinkovanie v Moskve nesplnilo očakávania. Tri roky mi stačili, psychicky som unavený. Mentalita ľudí ma tam značne vyčerpala. No Rusko bolo aj krásnou skúsenosťou a aj zato treba byť vďačný. Na Spartu sa teším aj na trénera Grigu. Poznáme sa už, keď ma viedol v Dubnici i v slovenskej dvadsaťjednotke," doplnil 25-ročný defenzívny hráč, ktorý nastúpil v reprezentácii 14-krát.
V októbri Jaroslava Hřebíka vystriedal na poste šéfa realizačného tímu Stanislav Griga, ale Sparta sa nespamätala. V lige je na 11. mieste so 17 b.
Bezgólová remíza s FC Thun v Lige majstrov rozhodla, že Sparta na jar nebude hrať ani Pohár UEFA. "Kríza nemôže mať dlhé trvanie. Verím, že sa to na jar zmení. S Thunom sa chlapcom nepodarilo zvíťaziť, taký je futbal. Sparta nespí, chce napredovať, meno i bohatá história k tomu zaväzuje. Osobne sa pozerám na budúcnosť s optimizmom," dodal Hanek. (sita)