Aj slovenský tenista Dávid Sebök je medzi hriešnikmi, ktorých už Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potrestala za užitie nedovolených látok. Hráč, ktorý bol v tom čase na 1005. mieste svetového rebríčka, mal po zápase 1. kola kvalifikácie na turnaj ATP v Miláne 7. februára 2004 pozitívny dopingový nález až na štyri zakázané substancie - stanozolol, nadrolon, efedrín, clenbuteron. Sebök sa k užitiu dopingu priznal, dostal maximálny dvojročný trest. "Zakázané substancie som požil ako pomoc pri prekonávaní svalového zranenia kolena a slabín," vysvetlil náš tenista.Najznámejšie dopingové prípady v tenise v posledných rokoch:
Január 1999: Petrovi Kordovi zistili vo Wimbledone '98 steroidnú látku nadrolon. Vinník musel vrátiť 661 831 dolárov, ktoré od spomínaného Wimbledonu na turnajoch zarobil, a po udelení dvojročného trestu tridsiatnik skončil kariéru.
Január 2003: Ďalšiemu českému tenistovi Bohdanovi Ulihrachovi zistili pri kontrole na turnaji v Moskve v októbri '02 nadrolon - v apríli nasledujúceho roka sa obhajoval pred antidopingovým tribunálom v Jacksonville, ale aj tak dostal dvojročný trest a pokutu 43 700 dolárov. V júli 2003 Ulihracha zbavili obvinenia, zrušili mu trest, pretože sa zistilo, že nandrolon v tele tenistu pochádzal z výživových tabletiek, ktoré na turnajoch rozdávali oficiálni fyzioterapeuti ATP. Bývalý hráč z 22. miesta svetového rebríčka dostal po deviatich mesiacoch vo veku 28 rokov na turnajoch znova zelenú, ale nikdy sa už nedostal na bývalé pozície.
Január 2004: Do podozrenia z užitia nandrolonu sa dostal Greg Rusedski, zvýšené hodnoty mu namerali pri kontrole na turnaji v Indianapolise v júli 2003. Rusedski tvrdil, že aj ďalších 44 testovaných hráčov malo pozitívny test na túto látku, zdrojom mohli byť výživové látky ako v prípade Ulihracha. Britský tenista bol očistený. Prezident ITF Francesco Ricci Bitti videl možnosti obmedzenia dopingu v bielom športe v lepšej informovanosti a vzdelávaní tenistov.
Január 2005: Belgický minister športu pre oblasť Valónska Clauda Eerdekensa označil za dopingovú hriešničku Svetlanu Kuznecovovú. Víťazke US Open '04 našli na decembrovom exhibičnom turnaji v Charleroi vo vzorke stopy po efedríne. Kuznecovová sa bránila: efedrín v mimosezónnom období, a navyše vo forme liečebného prípravku nepatrí medzi zakázané látky, nedostala žiadny trest.
August 2005: Guillermo Caňas dostal za dopingový prehrešok dvojročný dištanc a musel vrátiť 276 070 dolárov. Desiaty hráč rebríčka ATP Entry mal pozitívny test na diuretic počas februárového turnaja v mexickom Acapulku. Diuretic sa používa na zakrytie zakázaných substancií, najmä steroidov. Argentínčan očakával kratší trest, podobný, akého sa dočkali v minulosti jeho traja krajania. V roku 2001 bol Juan Ignacio Chela potrestaný na tri mesiace za steroid methyltestosteron a Guillermo Coria na sedem mesiacov kvôli nandrolonu. Vlani si odpykal deväťmesačný trest Mariano Puerta, ktorému zistili clenbuterol.
September 2005: Alex Bogomolov dostal zákaz vstupu na turnajové dvorce na jeden a pol mesiaca za pozitívny dopingový nález na Australian Open '05. Medzinárodná tenisová federácia potrestala Američana za užitie salbutamolu. Bogomolov obhajoval svoj priestupok argumentom, že užíval liek proti astme, na ktorý však nemal potrebné povolenie od ITF. Dostal preto miernejší trest, prišiel však aj o všetky prémie a body od Australian Open '05. (on)