Zvolenčan Erik Weissmann prekonáva brankára Michala Fikrta v nedeľňajšom zápase ST extraligy Zvolen - Nitra 5:4. FOTO - ČTK |
Po víťaznom stretnutí 14. kola ST extraligy sa nitrianski hokejisti presunuli zo Zvolena do Kremničky neďaleko Banskej Bystrice, aby sa dali zmraziť v kryokomore a zregenerovali sily. Hráčom sa studený relax zapáčil a naplánovali si ho aj po nedeľnom súboji na zvolenskom ľade. Keď si rezervovali mrazničku, určite netušili, že ešte pred odchodom do Kremničky ich zmrazí Erik Weissmann v poslednej sekunde predĺženia, keď strelil víťazný gól Zvolena.
Rýchlemu útočníkovi sa proti Nitre darilo, dal prvý gól domácich a na tretí a štvrtý prihral. Aj s ním sa však osud trochu zahral, keď v presilovke dve minúty pred záverom zakopol na útočnej modrej a Nitra z protiútoku vyrovnala. ,,Mohli sme mať tri body, ale aspoň že sú dva," usmial sa Weissmann. V našej extralige sa už neskoršie nedá streliť gól, dokonca hlavný rozhodca sa poradil s videorozhodcom, či puk padol do siete v hracom čase. ,,V Trenčíne mi niečo podobné neuznali, ale v predĺžení som strelil gól Popradu."
V závere predĺženia väčšina mužstiev myslí skôr na udržanie remízy, ale Zvolenčania v posledných sekundách rozohrali perfektnú akciu, keď puk išiel od Babku k Štorkovi a od neho na úplne voľného Weissmanna. ,,Nesledoval som čas, hrali sme na doraz do konca a zaútočili sme. Keď sme dali gól, ani som nevnímal, že je koniec stretnutia. Bral som to tak, že som chcel napraviť chybu v presilovke pri vyrovnávajúcom góle hostí. Dostal som prihrávku na bekhend, otáčal som sa, puk mi skĺzol pod pätu, odkiaľ mi ho súper vypichol a dal gól."
Za stavu 3:3 ušiel spolu s Pacigom, ktorý dal štvrtý gól. O desať minút si rýchlu akciu zopakovali, lenže puk z Pacigovej hokejky zazvonil na žrdi. ,,Pacovi som nahral, išiel sám na bránu a keby to premenil, mohlo byť o stretnutí rozhodnuté," dodal Weissmann.
Vo Zvolene si už môžu hovoriť, že keby nemali Weissmanna, hrajú o záchranu. V 24. kole proti Popradu strelil v 3. minúte predĺženia víťazný gól. Vtedy povedal, že pred predĺžením si vymenil hokejku, s ktorou nemohol trafiť. "Aj tú novú som už vymenil, dal som ju Danovi Babkovi, lebo niekoľko polámal a došli mu. Deň pred zápasom s Nitrou som si pripravil ďalšiu a vyšlo to. Strelil som dvadsiaty gól a som rád, že mi to vychádza. Darí sa mi v celej sezóne a mužstvo sa tiež pomaly driape herne vyššie. Zlepšujeme disciplínu, odstránili sme niektoré nedostatky a verím v stúpajúcu tendenciu. Prvé víťazstvo proti Nitre sa cení. Má vyrovnaný káder, zaberajú jej všetky štyri päťky a má aj perfektných fanúšikov. Naopak, my sa tlačíme z dolných priečok hore a sme v inej psychickej polohe," povedal Erik Weissmann.