Vyšetrovatelia Úradu boja proti korupcii čakajú na výsledky expertízy nahrávok, a až potom vypočujú oboch tajne nahraných poslancov.
Podľa informácií SME je zvukový záznam rozhovoru s Elsnerom veľmi slabej kvality a obsah rozhovoru je ešte menej "jasný" ako v prípade Henzélyovej.
Elsner pre SME pred niekoľkými dňami povedal, že tuší, kde ho Rusko mohol nahrať - v kancelárii, ktorú mal v televízii Markíza. Priznal, že sa rozprávali o peniazoch, ale nie v súvislosti s korupciou, ale s tým, že by sa Elsner mohol stať podpredsedom strany.
Rusko sa nedávno postrelil, stále je v nemocnici, a médiám sa vyhýba.
Hovorkyňa ANO Magda Krasulová odmietla odpovedať na otázky SME, prečo mal Rusko už ako politik kanceláriu v Markíze, a prečo ponúkal Elsnerovi post podpredsedu ANO. Nechcú sa vraj vyjadrovať k dôkazom, ktoré súvisia s vyšetrovaním.
Na to, či sú nahrávky kolegov, ktoré tajne urobí politik, najlepším spôsobom, ako odhaliť korupciu v parlamente, povedala, že "by sme si mali ujasniť, či chceme postihovať tých, čo korupciu robia, alebo tých, čo sa ju snažia odhaliť".
Podľa podpredsedu KDH Júliusa Brocku je šéf ANO príkladom agenta provokatéra medzi poslancami a "neuveriteľným precedensom".
Poslankyňa SDKÚ Petra Masácová považuje údajné kupovanie poslancov za záležitosť jednotlivcov, nie celého parlamentu. "Mňa nikto nikdy neoslovil a keby aj, tak by veľmi rýchlo letel."
(mož, sp)