Komisia dohliadne na predaj letísk v Bratislave a Košiciach

BRATISLAVA - Európska komisia začne bližšie sledovať privatizáciu dvoch najväčších slovenských letísk v Bratislave a Košiciach. "Tender na predaj slovenských letísk sa vymyká z rámca zvyklostí Európskej únie a množstvo sporných bodov si určite vyžaduje .

Letisko Košice. FOTO - TASR


BRATISLAVA - Európska komisia začne bližšie sledovať privatizáciu dvoch najväčších slovenských letísk v Bratislave a Košiciach. "Tender na predaj slovenských letísk sa vymyká z rámca zvyklostí Európskej únie a množstvo sporných bodov si určite vyžaduje podrobnú analýzu," povedal hovorca komisie pre podnikanie a hospodársku súťaž Oliver Drewes.

Po tom, čo dvaja uchádzači porušili podmienky tendra tým, že boli majetkovo prepojení, odstúpilo z neho konzorcium Vinci Concession a možno že bude vylúčený aj uchádzač TwoOne, ktorý v súťaži zostal. Spoločnosť A-Way, súčasť konzorcia Vinci Concessions, je majetkovo prepojená s Raiffeisen Zentralbank, členom konzorcia TwoOne, ďalším z uchádzačov o letiská. A-Way a Raiffeisen Holding, ktorá ovláda aj Raiffeisen Zentralbank, majú podľa výročnej správy Raiffeisen-Landesbanken-Holding spoločných členov dozorných rád aj predstavenstiev.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Tendrové podmienky vyžadujú od účastníkov zaradených do tzv. užšieho zoznamu, aby zabezpečili, že nikto z ich predstaviteľov alebo pridružených osôb sa nebude zúčasťňovať spolu s iným záujemcom, inak to môže viesť k vylúčeniu zo súťaže. O tom, či spoločnosť TwoOne zostane v súťaži, rozhodne privatizačná komisia, ktorá má byť zložená zo zástupcov ministerstiev dopravy a hospodárstva, Fondu národného majetku a parlamentu. V najbližších dňoch by ju mal vymenovať minister dopravy Pavol Prokopovič. (tasr)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 688
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 557
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 732
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 691
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 707
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 261
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 239
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 323
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu