Členka rady Ingrid Fašiangová hovorí, že sa dá len ťažko predpokladať, že niekto z rady zahlasuje za projekt, ktorý nepovažuje za správny, "najmä ak obsahuje návrhy na likvidáciu nejakých činností či okruhov rozhlasu".
V politických kruhoch sa už začína hovoriť, že ak ani táto voľba riaditeľa neprinesie, voliť by ho mal opäť parlament. Člen rady Vladimír Talian by sa ani nečudoval. Predseda rady Michal Dzurjanin pripomenul, že aj pre poslancov je problém dohodnúť sa čo i len na členoch mediálnych rád. "Skôr by sa malo niečo robiť s podmienkami voľby."
Talian hovorí, že ak by rada opäť riaditeľa nezvolila, znížil by sa jej kredit. Aj podľa Márie Hlucháňovej je to jediné riešenie, ako pomôcť rozhlasu v jeho finančnej kríze. "Rozhlas môže stratiť renomé, ktoré má," obáva sa.
Niektorí členovia rady pri prvej voľbe nehlasovali. Zámerom by mohlo byť aj naťahovanie procesu až do februára, keď sa zmení jej zloženie. Vo februári sa končí mandát Eleny Antalovej, Jána Dudru, Anny Miklovičovej, Ingrid Fašiangovej a Vladimíra Taliana.
Rada bude musieť v utorok najskôr rozhodnúť, či môže kandidovať Jaroslav Rezník, ktorý už riaditeľom SRo dvakrát bol, hoci sa názov funkcie medzičasom zmenil. Dzurjanin sa vyjadril, že si už nebude objednávať nové právne stanoviská. Právne stanovisko, ktoré si dala rada spraviť, tvrdí, že pre Rezníka platí zákaz tretej kandidatúry, Rezník rade priniesol iné - že kandidovať môže.
Talian predpokladá, že sa o Rezníkovi bude hlasovať. Ak by ho rada vylúčila z výberu, je pravdepodobné, že by sa odvolal na súd, čím by sa mohla prípadne spochybniť platnosť voľby úspešného kandidáta.
Fašiangová nevidí v Rezníkovej kandidatúre problém. Hlucháňová si myslí, že "ak by bol slušný človek, tak by už nekandidoval, vzhľadom na všetky zmluvy, ktoré sa po jeho odchode objavili a na celú ekonomickú situáciu rozhlasu". (zu)