Remízová rozlúčka s najúspešnejšou kvalifikáciou

Minúty na Tehelnom poli

Zmätok pred slovenskou bránkou po tom, čo brankárovi Kamilovi Čontofalskému vypadla lopta z rúk po centri Vicenteho. Antonio Lopez (tretí zľava) slovenský obranný trojblok Škrtel - Kratochvíl - Greško neprestrelil. Z odvetného barážového stretnutia o postup na majstrovstvá sveta Slovensko - Španielsko (1:1). FOTO SME - PAVOL FUNTÁL


Minúty na Tehelnom poli

17. Center Németha odkopával pred nabiehajúcim Krajčíkom na rohový kop Antonio Lopez.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

19. Greškovu nepresnú prihrávku na Škrtela zachytil Raúl, ale stopercentnú príležitosť nevyužil.

30. Čontofalskému vypadol z rúk center Vicenteho, ale strelu Antonia Lopeza našťastie zblokoval Škrtel.

34. Z hranice šestnástky vypálil nebezpečne Torres, lopta letela tesne vedľa žrde.

36. Debutant Krajčík našiel v pokutovom území voľného Németha, slovenský útočník vystrelil síce pohotovo, ale veľmi nepresne.

SkryťVypnúť reklamu

40. Prvá slovenská strela na španielsku bránku. Vittek zbadal nabiehajúceho Greška, lenže jeho pokus zvnútra šestnástky nemal potrebnú razanciu.

46. Cez prestávku nastala len jediná zmena - nevýrazného Hodúra nahradil Hološko.

50. Práve Hološko dal svoj premiérový gól v reprezentácii. Jeho umiestená strela k pravej Cassilasovej žrdi bola nechytateľná.

52. Baraja mieril z diaľky vedľa.

59. Po Vicenteho rohovom kope nestihol Torres v páde zasunúť loptu do siete - Zabavník ju odkopol za čiaru.

71. Zabavník stratil loptu v strede ihrisku, Španieli podnikli rýchly brejk práve po ľavej strane a Morientesovu nezištnú prihrávku poslal striedajúci Villa za Čontofalského - 1:1.

81. Salgado sa dostal až pred slovenského brankára, center odvracal Zabavník.

SkryťVypnúť reklamu

89. Sergio Ramos vyslal ďalekonosnú bombu, Čontofalský vyrazil loptu na rohový kop.

Slovensko - Španielsko 1:1 (0:0)

- prvý zápas 1:5,

na MS 2006 postupuje Španielsko

GÓLY: 50. Hološko - 71. Villa. Pred 23 587 divákmi rozhodoval Merk (Nem.), žltá karta Ďurica.

SLOVENSKO: Čonfofalský - Zabavník, Škrtel, Kratochvíl, J. Ďurica - Krajčík, Hodúr (46. Hološko), Hlinka, Greško (78. M. Čech) - Sz. Németh (83. Fodrek), Vittek.

ŠPANIELSKO: Casillas - Salgado, Pablo Ibanez, Puyol, Antonio Lopez - Xavi (74. Sergio Ramos), Xabi Alonso, Baraja, Vicente - Fernando Torres (61. Villa), Raúl (65. Morientes).

Diváci na Tehelnom poli vrátili Španielom piskot pri ich hymne, slovenskí futbalisti však súperovi prehru z Madridu nie. Prvý bod z doterajších štyroch vzájomných stretnutí stačil akurát na gratulácie Raúlovi a spol. k zaslúženému postupu na budúcoročný svetový šampionát do Nemecka. Z nášho pohľadu v historickom barážovom dvojzápase sme chceli mať proti favoritovi na viac, no 180-minútové dianie na ihrisku potvrdilo, že ešte sme na účasť medzi futbalovou elitou herne nedospeli. Napriek tomu by pod Tatrami nemal zavládnuť frustrujúci pocit.

SkryťVypnúť reklamu

Stačila štvrťhodina bratislavskej odvety na to, aby väčšina fanúšikov na solídne zaplnenom štadióne pochopila, že vyrovnanie štvorgólového manka z Madridu je naozaj z kategórie science-fiction. Niežeby slovenskí reprezentanti nevyvinuli potrebné úsilie streliť čo najrýchlejšie povzbudzujúci prvý gól. Španieli s defenzívnejšou zostavou oproti sobotňajšiemu zápasu (chýbal autor hetriku Luis Garcia, obranca Del Horno, ofenzívny stredopoliar Reyes i vykartovaný Albelda) pokojne kontrolovali vývoj odvety. Aj preto, lebo na šmykľavom teréne mali menej problémov pri ovládaní lopty, lepší pohyb bez nej a premyslenejšie kombinácie. V týchto ukazovateľoch bol najväčší rozdiel medzi mužstvami.

Technicky zaostávajúci Slováci po čase pochopili, že ani s podporou divákov nie je možné atakovať španielsky náskok. I to, že úspechom bude nakoniec aj najtesnejšie víťazstvo nad vyspelejším súperom. "Španieli si zaslúžia byť na majstrovstvách sveta. Cestu na šampionát sme im však chceli v tomto zápase znepríjemniť. Podarilo sa nám to len čiastočne," povedal asistent trénera Ladislav Petráš.

SkryťVypnúť reklamu

Ani v odvete sme sa nevyvarovali individuálnych chýb, ktoré mohli Raúl či Antonio Lopez poľahky potrestať. Stalo sa tak až po Zabavníkovej zlej prihrávke v strede ihriska, keď práve do jeho priestoru dostal loptu čerstvý Morientes a rovnako striedajúci Villa prestrelil brankára Čontofalského. Z jednoduchej kontry, aká nevyšla nám za celé dva zápasy ani raz.

Pravda, stredajší súboj už nemal potrebný náboj. Slovákom sa ho nepodarilo zdramatizovať, lebo na druhej strane ihriska stálo mužstvo, ktorého forma gradovala práve v baráži. "Nebol to excelentný zápas. Ovplyvnil ho náskok z Madridu, kde Slováci nehrali dobre v obrane. S postupom som spokojný, hoci to bola naša povinnosť," vyhlásil španielsky kouč Luis Aragonés.

MIROSLAV BUKOV

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 7 062
  2. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 984
  3. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 4 104
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 4 014
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 3 991
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 470
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 077
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 541
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu