Turínske hotely si počas olympijských dní prídu na svoje. Ceny izieb sa po uzavretí dohody hoteliérov s organizačným výborom turínskych hier (TOROC) na dva februárové týždne minimálne zdvojnásobia. "Cena dvojposteľovej izby sa u nás ustálila na 300 eur za noc," hovorí manažérka Villy Savoia Violetta Mulasová. O návštevnosť v maličkom luxusnom hotelíku v tesnom susedstve rieky Pád sa strachovať nemusí. "Sme plne obsadení. Už od minulého roku," pokračuje.
Od zavedenia eura v krajine sa ceny takmer zdvojnásobili, olympiáda ich opätovne enormne zdvihla, a tak už dnes je jasné, že bývalé hlavné mesto Talianskeho kráľovstva (v rokoch 1861-1865) si výrazne finančne polepší. "Verím, že to priniesie dlhodobejší efekt a Turín sa stane turisticky atraktívnejším. Aj preto nám skutočnosť, že je väčšina lokalít rozkopaná či v rekonštrukcii až tak neprekáža. Nejako to vydržíme," vraví sympatická Violetta, inak vášnivá fanúšička turínskeho AC. Pýchou štvrtého najväčšieho mesta krajiny je Juventus, ale ona s priateľom zostáva verná momentálne druholigovému tímu. "Juventus už vyhral všetko, čo mohol," tvrdí.
Nie všetci sa z olympiády v Turíne tešia, domorodí obyvatelia Valle di Susa po modernizácii kraja sa dokonca vyhrážali štrajkom, majoritná časť však možnosť ukázať sa svetu víta. A nielen rodení Turínčania. "Pozrite sa na Barcelonu. Strávil som v nej určitý čas a bolo to škaredé mesto. Po olympiáde doslova skrásnelo a je z neho turistický ťahák. Veľmi radi to doprajeme aj Turínu," vraví Stefano Torry, ktorý žije v blízkosti Laggo di Maggiore neďaleko Milána.