Slovensko je prvá a zatiaľ jediná krajina vo svete, kde nová technológia funguje. "Naším zámerom je poskytovať širokopásmový internet aj mimo centier väčších miest a rozšíriť výber aj nad rámec DSL a káblového pripojenia," povedal Róbert Chvátal generálny riaditeľ T-Mobile Slovensko.
FLASH-OFDM využíva frekvenciu 450 MHz, ktorá sa uvoľnila po už nepoužívanej analógovej mobilnej sieti NMT. Na Slovensku ju prevádzkoval predchodca T-Mobile, EuroTel, a neskôr ju nahradila modernejšia technológia GSM.
Pod názvom Rýchly internet bude T-Mobile ponúkať mobilné pripojenie na internet prednostne obyvateľom na vidieku, ktorí nemajú prístup k iným rýchlym spôsobom pripojenia. Odvčera služba funguje v 20 mestách, ich okolí a v desiatkach obcí. Signál FLASH-OFDM pokrýva 22 percent populácie Slovenska a do konca roka sa rozšíri na ďalších 5 miest vrátane Bratislavy a dosiahne pokrytie 30 percent.
Nová mobilná technológia dosahuje prenosové rýchlosti, ktoré sú porovnateľné s už zavedenými internetovými službami, ako je DSL alebo pevné káblové pripojenie. Pri porovnaní s doteraz používaným mobilným pripojením GPRS a EDGE je služba až 10-násobne rýchlejšia.
Rýchly internet považuje operátor za perspektívnu službu - ponúkne alternatívu k pomalším spôsobom mobilného pripojenia a v prvých rokoch budovania siete tretej generácie doplní jej služby tam, kde signál 3G nebude.
Rýchly internet je na rozdiel od niektorých konkurenčných riešení obmedzený kapacitou prenesených dát na 10 GB. Prenesené dáta nad tento limit operátor účtuje samostatným poplatkom. V sieti tiež budú obmedzené niektoré služby, napríklad P2P siete.
Základný mesačný poplatok za službu je 1178 Sk (s DPH). Mobilný operátor bude k službe ponúkať spočiatku len dva druhy zariadení - modem k stolnému počítaču a kartu pre notebooky. Dodávateľ technológie, Flarion, však časom ponuku dodávaných zariadení v T-Mobile rozšíri.