Takto dostali peniaze napríklad Slovak Telecom (vyše 8 miliónov korún), Slovenský rozhlas (7 miliónov), Slovenské elektrárne (8 miliónov), Železnice SR (vyše 14 miliónov), Železničná spoločnosť (11 miliónov). Spravidla išlo o nejaký druh vzdelávania zamestnancov a manažérov.
Peniaze získali aj niektoré vysoké školy, bratislavská samospráva, dve neziskové organizácie, ale žiadni živnostníci.
Jednou zpodmienok na získanie peňazí je, že žiadateľ nemá nijaké dlhy na odvodoch. Železnice ich však majú voči Sociálnej poisťovni, ktorá eviduje pohľadávky na poistnom vo výške 1,2 miliardy.
Ministerstvo práce, ktoré má tieto eurofondy na starosti, dostalo list z ministerstva financií s upozornením na tento problém. Štátny tajomník Miroslav Beblavý odpovedal, že firma podmienky splnila. Hovorca ministerstva Martin Danko argumentuje, že železnice nemali dlhy na odvodoch, ale na penále.
Peniaze išli z programu "Jednotný programový dokument". Mali ísť najmä na projekty, ktoré majú pomôcť skupinám ohrozených nezamestnanosťou, ako sú zamestnanci, študenti, malí podnikatelia, živnostníci.
Danko zdôraznil, že oprávnenými žiadateľmi sú aj súkromné firmy, veľké aj malé. Navyše, veľké prechádzajú reštrukturalizáciou, preto majú plné právo žiadať príspevok na rekvalifikáciu zamestnancov. ( haj)