Bettiniho triumf v Lombardii, Di Luca víťazom ProTour

COMO - Talian Paolo Bettini z tímu Quick-Step sa stal víťazom jednodňových cyklistických pretekov Okolo Lombardie, ktoré boli posledným 27. podujatím tohtoročného seriálu ProTour. Pre držiteľa olympijského zlata z Atén bol triumf na 99. ročníku tradičnýc

Talian Paolo Bettini oslavuje víťazstvo na pretekoch Okolo Lombardie, ktoré boli posledným 27. podujatím tohtoročného seriálu ProTour. FOTO - SITA/AP


h pretekov v rodnej vlasti iba slabou náplasťou na nie priveľmi vydarenú sezónu. Zo 192 pretekárov na štarte preteky nedokončilo až 101, medzi nimi aj slovenský jazdec stajne Domina Vacanze Matej Jurčo. Celkovým víťazom ProTour v práve skončenej sezóne sa stal Bettiniho krajan Danilo di Luca.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Preteky odštartoval pelotón jazdcov v mestečku Mendrisio, ktoré je iba pár kilometrov vzdialené od hraníc so Švajčiarskom. Pole pretekárov čakalo 246 km a prvé náznaky trhania jeho balíka sa začali na horských stúpaniach Ghisallo, Civiglio a San Fermo, ktoré čakali na jazdcov v posledných 50 km pred cieľom. Pred výstupom na masív Civiglio sa od pelotónu odtrhla 5-členná skupina, ktorá sa po ďalších kilometroch zúžila na dvoch ašpirantov na prvenstvo - Bettiniho a Simoniho.

SkryťVypnúť reklamu

Najviac síl si do záverečných kilometrov ušetril Bettini a popri jazere v Come mu aplaudovali nadšení fanúšikovia, keď zvíťazil časom 5:56:22 h. Na 2. mieste skončil v rovnakom čase Bettiniho krajan Gilberto Simoni (Lampre - Caffita), na 3. priečke klasifikovali Luxemburčana Fränka Schlecka zo stajne Team CSC. "Som nesmierne šťastný, že sa mi posledné preteky sezóny vydarili. Cítil som, že som v dobrej forme a hoci som aj trocha musel riskovať, vyšlo to," povedal 31-ročný Bettini. (tasr)

Výsledky Okolo Lombardie (Mendrisio - Como, 246 km): 1. Bettini (Tal./Quick-Step) 5:56:22 h, 2. Simoni (Tal./Lampre - Caffita) a 3. Fränk Schleck (Lux./Team CSC).

Konečné poradie jazdcov v seriáli ProTour: 1. Danilo Di Luca (Tal./Liquigas) 229 bodov, 2. Tom Boonen (Belg./Quick-Step) 171, 3. Davide Rebellin (Tal./Gerolsteiner) 151, 4. Jan Ullrich (Nem./T-Mobile) 140, 5. Lance Armstrong (USA/Discovery Channel) 139, 6. Alexander Vinokurov (Kaz./T-Mobile) 136, 7. Levi Leipheimer (USA/Gerolsteiner) 131, 8. Paolo Bettini (Tal./Quick-Step) 130, 9. Bobby Julich (USA/Team CSC) 130, 10. George Hincapie (USA/Discovery Channel) 129.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  2. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  3. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  4. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  5. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  6. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  7. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  8. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  1. Pozvánka, ktorá sa neodmieta: oslávte 25 rokov s Kauflandom
  2. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  3. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia
  4. Zvieratá presne vedia, aké bude počasie
  5. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  6. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  7. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  8. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 8 348
  2. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 6 314
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 4 450
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 4 139
  5. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 3 980
  6. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 3 909
  7. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 2 322
  8. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 2 249
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu