Portská reality show divákov chytila

BRATISLAVA - Ako dozrievala portská senzácia v podaní futbalistov bratislavskej Artmedie, tak sa menila chuť slovenského televízneho diváka. Priamy prenos druhého zápasu slovenského majstra na obrazovke Dvojky v rozhodujúcich chvíľach tromfol v sledovano

sti aj VyVolených na Jojke. Veď duel v Porte bol drámou s atribútmi reality show - a nie kontajnerového typu.

Prvý polčas mal priemernú sledovanosť 8,3 percenta a podiel na trhu 18,6 percenta, v druhom vyskočili peoplemetrové ukazovatele až na 11,4, resp. 32,6 percenta, čo znamená, že ho sledovalo vyše 810-tisíc ľudí. "Prvý polčas bola Dvojka vďaka futbalu na druhej pozícii v konkurencii všetkých staníc, v druhom sa prepracovala aj na prvé," pochvaľoval si šéfredaktor športu v Slovenskej televízii Andrej Miklánek.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Premiéru Artmedie pred dvoma týždňami na Tehelnom poli s ešte slávnejším súperom - milánskym Interom - prenášala televízna stanica JOJ. Vtedy boli prvopolčasové ukazovatele ešte vyššie ako v stredu (10,1, 23,6), no nárast po prestávke bol miernejší (10,6, 31,4), takže portské čísla ich tromfli.

"Pred úvodným zápasom Artmedie v Lige majstrov sa všetky médiá usilovali divákom poskytnúť čo najviac informácií - pred druhým zápasom bratislavského tímu v Porte sa písalo a hovorilo podstatne menej," pripomenul Vojtech Miklós, šéf Športprogressu, marketingového partnera Slovenského futbalového zväzu.

Jojkárski VyVolení mali počas futbalu priemernú sledovanosť 8,7 a podiel na trhu 21,9.

"Reality show je v podstate živé vysielanie, v ktorom po pätnástich minútach netušíte, čo sa napokon stane - a to isté vám predsa núka aj prenos z atraktívneho športu, ak nemá jednoznačný priebeh," konštatuje Miklós. (mo)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 948
  2. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 960
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 4 498
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 920
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 3 242
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 408
  7. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 2 270
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 128
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu