"Kým slovenský skauting vychádza z indiánskych tradícií, je viazaný na prírodu a turistiku, maďarský skauting stojí najmä na národných tradíciách. Zachováva bohatstvo ľudových piesní a rozprávok. Deti v ňom používajú svoj materinský jazyk," povedal Szilárd Csémi.
Vodcovia skautov by mali poznať do dvesto ľudových a skautských piesní a dvanásťroční skauti už takmer štyridsať. Ľudové piesne ich kultivujú a rozširujú ich slovnú zásobu.
"Spievame na skautských táboroch pri práci či pri pochode i na pravidelných stretnutiach, ktoré bývajú raz do týždňa. Našou najznámejšou piesňou je Skautský pochod. Je o prírode, Bohu a o našom cieli kráčať vpred," hovorí Judith Wursterová z Podunajských Biskupíc.
Skauti z celého Slovenska si vypočuli prednášku o vývoji ľudových piesní od zberateľa Tibora Ága. Okrem toho vyrábali perníky, slamené ozdoby, šperky z konskej srsti a plietli koše.
Skaut má slúžiť Bohu, vlasti a iným ľuďom.Každý deň by mal urobiť aspoň jeden dobrý skutok. "Bola som dnes k iným milá," zamýšľa sa nad svojím denným skutkom Simona Trulová z Dvorov nad Žitavou. (bej)