Ako muži a ženy nakupujú nábytok

Keď muž a žena kupujú spolu nábytok, málokedy sa zhodnú. Podľa odborníkov z nemeckej Rady bytového dizajnu to však nemá nič spoločného s rozdielnym vkusom. Ide skôr o odlišné vnímanie a prístup k interiérovému dizajnu. Kým žena sa pri kúpe nábytku zameria

ILUSTRAČNÉ FOTO - TASR


va skôr na svoje potreby, muž prihliada viac na reprezentatívny charakter a uprednostňuje tradičné kusy, ako je pohovka, kreslo či nočný stolík. Podľa Anne Jungovej z poradenskej interiérovej firmy sú muži často neistí, aký štýl nábytku zvoliť, a tak vo všeobecnosti kupujú radšej osvedčené značky, aby známym demonštrovali, že vedia niečo o bytovom dizajne. Keď je už nábytok v byte, muži s ním väčšinou veľmi nehýbu, hovorí Jungová. Naopak, ženy sú oveľa otvorenejšie rôznym riešeniam a na rozdiel od mužov nábytok rady presúvajú, pridávajú do miestnosti dekoratívne predmety, čím jej dodávajú novú atmosféru. Ženy sa totiž pri zariaďovaní interiéru snažia vidieť byt ako celok a podľa toho aj rozmiestňujú nábytok a doplnky.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Keď partneri ešte len plánujú kúpu nového nábytku, muži o to vraj javia spočiatku väčší záujem než ženy, no keď príde na kúpu, rozhodnutie nechajú zvyčajne na partnerke. Ženy majú väčšie slovo pri zariaďovaní spálne, kým muži si prídu na svoje pri "oficiálnejších" miestach, ako je napríklad obývačka. Ak o výbere rozhoduje žena, rozhodne sa zvyčajne pre jasné, svieže farby a vzory. Muži nie sú v tomto smere veľkí experimentátori, za čo môže podľa Jungovej nedostatok mužských časopisov s takouto tematikou. Naopak, ženské magazíny sú plné tipov a rád, ako si zariadiť byt, čím ho obohatiť, čo sa doň hodí a čo nie. Keď však príde na technické otázky bývania, muži sú vo svojom živle. Zatiaľ čo oni by najradšej premenili celú domácnosť na plne automatickú, ženy technické funkcie či diaľkovo ovládateľné kreslá s 25 polohami príliš nezaujímajú. Sú zamerané skôr prakticky a keď si majú vybrať kreslo, kúpia radšej také, ktoré možno použiť rovnako pred televízorom, ako aj v spálni.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 699
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 488
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 502
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 480
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 511
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 008
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 177
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu