komisie cestnej cyklistiky, úspešný pretekár Milan Jurčo. Vyčítali mu málo komunikatívnosti a zodpovednosť za škandál s neúčasťou žien na MS 2001 v Lisabone. Na jeho miesto nastúpil Pavol Gálik. Vedenie sa rozšírilo o zástupkyňu cyklotrialu Annu Šidlíkovú zo Záriečia. Na čele revíznej komisie je niekdajší predseda zväzu Michal Fraňo.
Cyklistika má pred sebou náročnú úlohu vrátiť sa na pôvodné pozície vo svete, čo bude podľa prezidenta zväzu Antona Tkáča „dlhodobý proces, jazda na dlhú trať“. Ako každý šport, aj cyklistiku trápi nedostatok financií. K doterajším 8 miliónom Sk by malo pribudnúť 450 000 Sk z Ministerstva školstva SR. Zväz si zarába aj hospodárskou činnosťou na štadióne V. Ružičku (1,7 mil. Sk ročne), ale túto sumu pohltili náklady na prevádzku a opravu oválu. Hospodárenie sa s miernym ziskom (plus 200 000 Sk), ale zväzu zostali dlhy z minulosti - pretekom Seat Okolo Slovenska dlhuje 350 000 a AŠK Dukla Trenčín 120 000 Sk.
Treba doriešiť financovanie jednotlivých kategórií, lebo z dotácií sa podporuje špičková, tzv. Elite a juniori, kým kategória do 23 rokov nie je v rebríčku a nedostáva nič. Preto nebude štartovať ani na ME. Potešiteľné je, že vyskočili talenty, akými sú synovia bývalých pretekárov Matej Jurčo a Peter Velits. V nich je najväčšia nádej na vzostup úrovne cyklistiky ako takej.
Paradoxné je, že cestná cyklistika, asi najviac dotovaná, sa neodpláca výkonmi a výsledkami, bodovaním vo Svetovom pohári a na majstrovstvách sveta, kým iné kategórie, ako BMX, trial a horská, majú svetové úspechy, ale minimálne dotácie. Na tento rozpor upozornili niektorí delegáti. Ten, kto robí slávu, nemá peniaze, ten čo sa iba vezie, je lepšie platený.
Špičkovými pretekmi u nás, v ktorých sa dajú získať body do SP UCI, budú Okolo Slovenska 28. 8. - 1. 9., Veľká cena Dubnice 24. 5., Tour Danube 12. - 18. 5. a Cena Bradla 21. 7.
(ja)