Sedem mužov sa tlačilo v tme v priestore dlhom iba štyri a pol metra. Pohyby sa pre malé zásoby vzduchu snažili obmedziť na minimum, ležali preto na podlahe. Aby v piatich stupňoch Celzia neprechladli, obliekli si termálne kombinézy. Vodou a potravinami museli šetriť. Jedli iba sušienky a denne si dopriali len niekoľko dúškov vody.
Lekárske vyšetrenie u niektorých ukázalo slabú hladinu hemoglobínu a museli preto dostať "infúziu". Celkovo je však zdravotný stav siedmich mužov uspokojivý.
Deň strávili námorníci so svojimi blízkymi. Navštívil ich aj minister obrany Sergej Ivanov, ktorý im sľúbil rekonvalescenciu v sanatóriu na náklady štátu.
Sporné zostávajú údaje o zásobách vzduchu v ponorke, ktoré budili počas záchrannej operácie najväčšie obavy. "Mohli sme vydržať ešte ďalších 37 hodín," povedal jeden z námorníkov Valerij Lepeťucha.
Keď ponorka vystúpila na povrch, zostávala v zásobe jediná nádrž s kyslíkom. Kým jedna nádrž normálne vydrží osem hodín, námorníkom sa podľa Lepeťucha podarilo predĺžiť jej životnosť na priemerne 14 hodín.
Podľa Britov, ktorí s pomocou diaľkovo ovládanej ponorky Scorpio-45 ruský batyskaf zachránili, však námorníkom zostávalo vzduchu iba na desať hodín.
Ruské médiá armádu kritizovali, že správu o nehode zverejnila až deň potom. Denník Kommersant napísal, že informácia o uviaznutej ponorke sa "prevalila", až keď žena jedného z námorníkov zavolala do jedného z rádií na Kamčatke.
(čtk)