STV zvažuje bulvárne správy

BRATISLAVA - Slovenská televízia by chcela od septembra každý deň vysielať bulvárne správy. "Zvažujeme formát odľahčeného spravodajstva, ale ešte to nie je definitívne potvrdené. Hľadáme finančné zdroje," povedal Branislav Zahradník z vedenia.

Nová relácia by sa mala začínať štvrť hodiny pred siedmou a asi by kopírovala program Explosive nemeckej RTL, hoci Zahradník nechcel spresniť jeho štruktúru. "Ako verejnoprávna televízia si v hlavnom spravodajstve nemôžeme dovoliť zaraďovať správy zo zoologickej záhrady," vysvetľoval dôvody.

STV sa zatiaľ pozdáva názov Bleskovky. Nemali by to však byť bleskové správy, skôr "pikošky zo spoločnosti". Zahradník by si pri nich vedel predstaviť spoluprácu s denníkom Nový Čas, ktorý spolupracuje na rovnomennom internetovom portáli. "Určite by sme názov Bleskovky zvolili len po dohode s vydavateľstvom Ringier."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Úvahy o tom, že by reláciu mohla moderovať aj Andrea Ušiaková, známa z erotickej relácie, označil za výplod uhorkovej sezóny.

Zahradník už dávnejšie oceňoval korektnú spoluprácu STV s Novým Časom.

Od septembra sa na Jednotke STV končia denné správy vysielané napoludnie. "Mali malú sledovanosť, ich výroba nebola efektívna," hovorí Zahradník.

Aj úvahy o presune hlavnej spravodajskej relácie Správy STV sú podľa Zahradníka legitímne. "Televízna vojna je silná, vieme, že proti nám chce Markíza postaviť Big Brother. Máme také informácie, že dochádza aj k posunu času spravodajských relácií v iných televíziách," tvrdí.

Ivana Semjanová, hovorkyňa Markízy, nechcela ešte spresniť čas vysielania jej novej reality šou, vylúčila však, že by Markíza menila čas vysielania Televíznych novín. Posun Novín televízie JOJ odmietol zas jej hovorca Ľudovít Tóth.

SkryťVypnúť reklamu

(zu)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 699
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 488
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 502
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 480
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 511
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 008
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 177
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu