FOTO - ARCHÍV |
Pre tisíce turistov sú v Buenos Aires pripravené okruhy, takzvané tango tours, ktoré ich zavedú do starých štvrtí ako La Boca, San Telmo či Palermo s legendárnymi tango kaviarňami. V štvrti Abasto si môžu zase záujemcovia pozrieť dom, v ktorom žil slávny spevák tanga Carlos Gardel (na snímke). A priamo v centre mesta je Kultúrne múzeum tanga.
Tango, ktoré sa donedávna považovalo za hudbu a tanec staršej generácie, má čím ďalej tým viac mladých fanúšikov. Dlho do noci sa stovky párov zvŕtajú na parkete podniku La Viruta, jednej zo stoviek tančiarní, v ktorých sa v Buenos Aires tancuje tango. Je medzi nimi aj množstvo cudzincov. Dvadsaťročná Dánka Erika a jej o tri roky starší priateľ Carlo sem prišli na dva týždne s jediným cieľom - naučiť sa tancovať tango. Každý deň chodia na kurzy do jednej z nespočetných akadémií a cez víkendy si tanec precvičujú v tančiarňach zvaných milonga.
O kúsok ďalej si 30-ročná Holanďanka skúša kroky, ktoré jej predvádza jej partner Gonzalo. Muž v pásikavom obleku s napomádovanými vlasmi je jedným z "taxi-tanečníkov", ktorých si možno najať, aby sa ženy mohli vo všetkej počestnosti a bezpečí vyblázniť na parkete.
Pri tangu sa nezabúda ani na gayov, ktorí majú svoje vlastné tango okruhy. V Buenos Aires sú od roku 2003 povolené sobáše ľudí rovnakého pohlavia, a tak im mesto ponúka rovnaké výhody ako heterosexuálnym párom. Jednou z najprestížnejších tančiarní pre gayov je La Marshall, ktorá pripomína, že tango pôvodne, na konci 19. storočia, tancovali výhradne muži - príslušníci spodiny v Buenos Aires.