roky nesmie spáchať žiadny trestný čin. Prokurátor sa opravného prostriedku vzdal.
"Farkaš sa od roku 2000 nedostal do rozporu zo zákonom a nebol platcom dane, takže podmienkam zákona vyhovel," odôvodnil rozhodnutie o odpustení zvyšku trestu sudca Miroslav Maukš.
Ján Farkaš sa stal mediálne známym krátko po páde komunistického režimu, keď sa chcel nechať vymenovať za rómskeho kráľa. Zlaté korunovačné klenoty vykladané diamantmi v odhadovanej hodnote viac ako šesť miliónov korún mu vyrobili na objednávku v Prahe. Korunovácia sa však nikdy nekonala, kandidáta na rómskeho kráľa polícia zatkla.
Banskobystrický súd ho odsúdil v neprítomnosti na päť a pol roka a sedemročný zákaz podnikania. Farkaš totiž v tom čase odišiel na Ukrajinu, kde ďalej podnikal. Polícii sa ho podarilo zadržať až na základe medzinárodného zatykača v roku 1999 v Rimavskej Sobote. Najvyšší súd pôvodný rozsudok síce zrušil z formálnych dôvodov, ale v polovici roku 2000 rozsudok už bol právoplatný. Nekorunovaný rómsky kráľ si odsedel iba viac ako rok a podmienečne ho prepustili pre dobré správanie.
Farkaš bol vlastníkom stavebnej firmy VLK a v 90. rokoch sa mu darilo. Okrem takmer 200-miliónového majetku mal luxusnú limuzínu, malé štvormiestne lietadlo a niekoľkých bodyguardov.
Aktivity nekorunovaného rómskeho kráľa siahali aj ďalej. Prenajal si rimavskosobotské rómske sídlisko, zakladal Rómsky kongres a po prepustení z väzenia kandidoval v primátorských voľbách v Rimavskej Sobote.