Nemci si doma trúfajú vyhrať

"Diváci v Lipsku sa môžu tešiť na výnimočný zápas," vyhlásil pred zápasom o bronzovú priečku tréner domáceho Nemecka Jürgen Klinsmann.

Kapitán Nemecka Michael Ballack po premenenom pokutovom kope v semifinále proti Brazílii. FOTO - REUTERS


"Hráči musia na ihrisku nechať srdce, ukázať všetko, čo v nich je. Až potom si môžu odletieť na dovolenku, kde sa nikto nebude starať o to, ako si ju užijú."

Napriek tomu, že obe mužstvá neuspeli v semifinále, berú duel o konečnú 3. priečku vážne a súpera nepodceňujú. V tomto stretnutí nastúpia proti sebe tímy s najlepšou obranou a útokom na turnaji.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na rozdiel od pôvodných očakávaní je najlepšie strieľajúcim tímom Nemecko s jedenástimi gólmi a naopak Mexičania ich inkasovali v doterajších štyroch zápasoch iba dva.

SkryťVypnúť reklamu

"Bude to pre nás ďalší vážny test. Mexický tím ma na tomto turnaji veľmi milo prekvapil. Dokázal zdolať Brazíliu a takmer prešiel aj cez Argentínu. Sú rýchli, technicky vyspelí a majú bojovného ducha. Čaká nás veľmi ťažký súper, no chceme turnaj skončiť víťazstvom," povedal Klinsmann.

Historická bilancia hovorí v prospech Nemecka, ktoré z doterajších deviatich vzájomných zápasov štyri vyhralo a štyri remizovalo. Jediné víťazstvo Mexika sa zrodilo pred dvadsiatimi rokmi v México City (2:0).

Naposledy sa oba tímy stretli na majstrovstvách sveta 1998 vo Francúzsku, kde v Montpellieri nemecké víťazstvo 2:1 zariadili terajší nemecký kouč Klinsmann a súčasný manažér reprezentácie Oliver Bierhoff.

"Čaká nás celkom iný štýl, ako predvádzala Brazília či Argentína. Je to ďalšia možnosť, ako sa stále učiť a zlepšovať. Mexičania útočia i bránia s viacerými hráčmi," zdôraznil Klinsmann, pre ktorého to bude desiaty zápas na nemeckej lavičke.

SkryťVypnúť reklamu

Pod jeho vedením reprezentácia vyhrala tri zápasy, v piatich remizovala a utrpela jedinú prehru. Práve s Brazíliou v semifinále. Po vykartovaní sa do zostavy vracia aj mladý 20-ročný Bastian Schweinsteiger.

"Nechceme skončiť štvrtí. Ísť na dovolenku s prehrou nie je príliš pozitívne."

Mexičania sa iba ťažko vyrovnávali s vypadnutím v semifinále po rozstreloch zo značky pokutového kopu s Argentínou, no vyhrať nad domácimi je pre nich motiváciou navyše.

"Teraz sa už sústreďujeme na duel s Nemeckom a chceme byť tretí. Tento zápas bude pre nás špeciálnym práve preto, že náš súper má výhodu domáceho prostredia. Nemecko je však vždy tvrdý oriešok," povedal útočník stredoamerickej krajiny Jared Borgetti. Trénerovi Ricardovi La Volpemu bude v dueli pre červenú kartu chýbať opora obrany Rafael Marquez.

SkryťVypnúť reklamu

Pravdepodobné je, že na lavičke zostane aj niekto z hráčov, ktorí odohrali celý semifinálový duel. V nemeckom tíme dostane v bránke prednosť asi Oliver Kahn, očakáva sa že Klinsmann dá šancu aj niektorým oddýchnutým hráčom (Tim Borowski, Patrick Owomoyela, Fabian Ernst).

(mb, sita, tasr)

O 3. miesto, Lipsko o 17.45 h

NEMECKO - MEXIKO

Pravdepodobné zostavy

NEMECKO: Kahn - Hinkel, Mertesacker, Huth - Hanke, Frings, Ballack, Ernst, Schneider - Kuranyi, Podolski.

MEXIKO: Sanchez - Mendez, Osorio, Salcido - Torrado - Sinha, Pardo, Medina, Morales - Perez, Borgetti.

Rozhoduje: Breeze (V. Brit.)

Cesta k bronzu

Nemecko - Austrália 4:3

Nemecko - Tunisko 3:0

Nemecko - Argentína 2:2

Nemecko - Brazília 2:3

Mexiko - Japonsko 2:1

Brazília - Mexiko 0:1

SkryťVypnúť reklamu

Mexiko - Grécko 0:0

Mexiko - Argentína 1:1 - 5:6 na pok. kopy

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 7 277
  2. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 5 505
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 5 014
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 4 207
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 2 868
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 591
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 014
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 682
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu