jšími, kritikou cenenými medzinárodnými kolegami.
Jacek Sienkiewicz, live act
(Recognition Records, Warsaw/PL)
Varšavčan Jacek Sienkiewicz po niekoľ-kých rokoch DJovania začal produkovať svoju vlastnú hudbu. Po dvoch rokoch budovania vlastného štúdia a experimentovania so zvukmi v roku 1999 vydal prvý album Recognition. Doteraz vydal 15 vinylových EP platní, ktoré sa predávali na celom svete a DJmi boli posudzované ako garantovane silné tanečné techno, pozorne vyrobené, originálne kompozície. Jeho album Techne z roku 2002 nemôže chýbať v zbierke ani jedného fanúšika progresívneho techna. Jeho hudba hovorí za všetko: techno budúcnosti, vyrobené s dušou a vášňou, kombinujúce klubovú dynamiku s originálnym zvukovým dizajnom.
Etiop, live act
(Recognition Records, P˝ock/PL)
Etiop je poľský producent, tvoriaci elektronickú hudbu pre domácich aj NYC rapperov. Začínal pod vplyvom detroitského techna, na ktoré sa časom nabalili ďalšie inšpirácie: jazz, hiphop, funk a elektro. Na vlastnej značke Palma vydal niekoľko albumov. Etiopov sound je niekde tam, kde sa minulosť stretáva s budúcnosťou. Tech-houseové beaty a strojové funky oproti jemne programovanému rytmu, digitálnym signálom a chytľavým vokálovým samplom.
SLG, live act
(Dubsystem, Trenton, Level, ¸ódę/PL)
SLG je prezývka Lukasza Seliga, producenta z poľskej Lodže. Už niekoľko rokov experimentuje s rôznymi štýlmi modernej elektroniky, ale najpohodlnejšie sa cíti v minimal house, je čiastočne ovplyvnený aj funky technom, ambientom a dubom. Svoju tvorbu prezentuje výlučne live. Jeho vystúpenia sú spontánne, niekedy až nepredvídateľné, ale vždy funky, energické a tanečné.
Marcel's Street Sonic Squad,
live act
(Cookin', Good Looking, Budapest/HU)
Marcelov tretí album Gamblers' Delight, prvý na značke Cookin' Records (sublabel Good Looking, vydavateľstva LTJ Bukema), je výsledkom celoročnej práce s rôznymi hudobníkmi a štúdiovými hosťami. Album sa zdá ako eklektický výlet križujúci cez jazz, hiphop, house a drum'n'bass, ale je to skôr konceptuálne dielo, prekvapujúco s diktátom legendárneho MC Conrad-a.
Marcel sa priznáva ku Kraftwerku, Yazoo a Human League, neskôr sa namotal na americký hiphop, electro a jazz. Keď už klavír a syntezátor nestačili, začal produkovať vo vlastnom, jednoduchom domácom štúdiu. V roku 1998 sa upísal značke Mole Listening Pearls, na ktorej vydal dva downtempo-housovo orientované albumy Viginti et Duo a Circus Maximus. Po úspešných albumoch prišli aj koncerty a turné spolu s De-Phazz, nakoniec ponuka od Good Looking.
Po niekoľkých trackoch na kompiláciách Earth tohto roku konečne vydal album Gamblers' Delight, na ktorom okrem MC Conrada hosťujú Cee Rock The Fury z NYC, ghanská MC Sena a maďarskí jazzový speváci Henriett Czerovszky a Attila Korom. Tracky na maxáč z albumu remixovali Groove Armada, Atjazz a Total Science. Marcel vydáva aj pod pseudonymom Carmel - na londýnskej experimentálnej nujazzovej značke Fluid Ounce.
Marcel's Street Sonic Squad okrem krstného otca (mašinkára) tvoria ghanská speváčka a rapperka Sena, MC Cee Rock a DJ s perkusionistom.
Keyser & Shuriken, DJs
(Crate Soul Brothers, Tilos Radio, Budapest/HU)
Keyser & Shuriken (Tibor Mózsik a Gábor Vályi) sa venujú spoločnému DJingu už niekoľko rokov. Za posledné roky za gramofónmi si na scéne upevnili reputáciu fanatických zberateľov platní a selektorov starého a nového jazzu, bossabreakov, rare grooves, easy listening, crime funk, afro beat, latino a chilloutových zvukov z minulosti aj súčasnosti.
Shuriken začal produkovať svoju vlastnú, na samploch založenú hudbu asi pred piatimi rokmi. Jeho prvý track Swinging With Miss Goodnight vyšla na kompilácii Budapest 2000, neskoršia Psyked Up Muzak bola vybraná Rainerom Trübym a vydaná značkou Compost na kompilácii Future Sound Of Jazz 7. Zatiaľ posledný spoločný track Crate Soul Brothers (ako sa Keyser & Shuriken radi nazývajú) sa volá Flying Down To Rio, hrávali ho okrem iných aj Gilles Peterson, Nicola Conte, Toshio Matsuura, DJ Spider a Nickodemus.
Crate Soul Brothers nedávno pripravili maďarskú jazzovú kompiláciu s menej známymi jazz-fusion, tanečnými kusmi pre label Cosmic Sounds London.
Khoiba, live act
(Mole Listening Pearls, Praha/CZ)
Víťazi prestížnej súťaže Jim Beam Music 2002, priateľskí odpadlíci z pozoruhodnej skupiny Roe-deer. Khoiba sa podieľali na hudbe k filmu Jedna ruka netleská a na základe kritikou aj fanúšikmi vrúcne prijatých albumov Dilemma a That Reason sa ocitli v zaslúženom postavení veľkých talentov zo zaujímavou medzinárodnou budúcnosťou. Tri roky po založení skupiny sa ocitli vo vybranej spoločnosti - podpísali zmluvu s nemeckou značkou Mole Listening Pearls a v marci 2005 vydali album Nice Traps.
Alvik, live act (Quazi Delict Praha/CZ)
Po troch rokoch fungovania ich môžeme smelo odporučiť ako protagonistov najkrajšieho zvuku, aký sa ozýva súčasnou Prahou. Alvik sú speváčka Anya (vďaka svojej roztomilej, v Čechách usadenej ‚frontgirl', kapela v otázke národnosti prekračuje Atlantik), flautista Radim, kontrabasista Petr, bubeník Tio a programátor a zvukový dizajnér Mishan.
Táto zostava sa postupne zohrala v menších jazzových a tanečných kluboch. Dnešný, suverénne prezentovaný, tvar sa ľahko počúva, ale ťažko definuje. Alvik dýcha jazzom, odráža uvoľnenú atmosféru lounge music, pulzuje v najrôznejších tempách od abstraktného hiphopu cez broken beats až po drum'n'bass.
Debutový album skupiny vyšiel pod názvom Breathing Geometry v roku 2004 na značke Quazi Delict.