KRÁTKO

BLÍŽIA SA VIANOČNÉ TRHY

Bratislavčania si už zvykli, že chodia nakupovať vianočné darčeky na vianočné trhy na výstavisko Incheba alebo dajú radšej prednosť komornejšej atmosfére na Hlavnom námestí. Tam sa začnú Vianočné trhy už 26. novembra symbolickým otvorením o 16.00 h za účasti primátora Bratislavy Jozefa Moravčíka a potrvajú až do Štedrého dňa. Uplynulý týždeň sa konalo výberové konanie predajcov spojené s prezentáciou sortimentu výrobkov, na ktorom sa budúci nájomcovia stánkov uchádzali o predajné miesto na vianočných trhoch. Prednosť mal klasický vianočný sortiment.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

VLAKOVÁ DOPRAVA CEZ JESENNÉ PRÁZDNINY

Počas jesenných prázdnin a na Pamiatku zosnulých posilňujú Železnice Slovenskej republiky osobnú vlakovú dopravu v nedeľu, pondelok a v utorok takto. V nedeľu bude jazdiť vlak z Bratislavy do Košíc o 13.40 h, z Bratislavy do Prešova o 8.50 h, zo Spišskej Novej Vsi do Bratislavy o 16.30 h, z Bratislavy do Nitry o 19.30 h, z Nitry do Bratislavy o 17.09 h, z Humenného do Košíc o 15.40 h a 17.26 h a z Košíc do Humenného o 19.07 h. V pondelok budú jazdiť vlaky takto: z Prešova do Bratislavy o 15.14 h, z Martina do Bratislavy o 14.05 h, z Prievidze do Bratislavy-Petržalky o 17.53 h, z Košíc do Bratislavy o 13.55 h, z Bratislavy do Nitry o 19.30 h a späť o 17.09 h, z Humenného do Košíc o 15.40 h a o 17.26 h, z Košíc do Humenného o 19.07 h. V utorok jazdí vlak na trati Spišská Nová Ves - Bratislava o 16.13 h. Okrem toho budú dnes, v utorok a v stredu posilnené niektoré rýchliky na trati Bratislava - Košice a späť a na trati Bratislava - Zvolen a späť o jeden až dva vozne.

SkryťVypnúť reklamu

LITERÁRNA SÚŤAŽ ŽIAKOV V PEZINKU

Mesto Pezinok vyhlasuje literárnu súťaž žiakov a študentov o cenu primátora mesta Pezinok. Ide už o jej ôsmy ročník, v ktorom sa môžu prejaviť mladé literárne talenty základných a stredných škôl. Záujemcovia môžu posielať súťažné práce do 15. februára budúceho roku na adresu Gymnázia Pezinok na Seneckej ulici.

MÓRA JÓKAIA REŠTAURUJÚ

V týchto dňoch reštaurujú a konzervujú sochu komárňanského rodáka, spisovateľa Móra Jókaia. Ako informovala vedúca oddelenia kultúry Mestského úradu v Kománe Beáta Seböová, sochu na nádvorí Podunajského múzea, ktorú v roku 1937 postavilo mesto z darov občanov, chcú dať do poriadku pred budúcoročnými oslavami 175. výročia narodenia M. Jókaia. Práce, na ktoré náklady dosiahnu 200-tisíc korún, dokončia ešte pred začiatkom tohtoročnej zimy. Podľa rozhodnutia mestského zastupiteľstva ročne obnovia v Komárne jednu pamätihodnosť.

SkryťVypnúť reklamu

O PREVODE BYTOV V BRATISLAVE

Schválený bol návrh Všeobecneho záväzného nariadenia (VZN) hlavného mesta Bratislava, ktorým sa mení a dopĺňa VZN o prevode vlastníctva bytov a nebytových priestorov z roku 1996 a 1997. Novela VZN upresňuje právne formulácie prevodu bytov medzi mestskými časťami a mestom, ako aj otázky bytov v podkroviach. Pre občanov ako nadobúdateľov bytových priestorov zabezpečí táto novela VZN lepší komfort. (TASR, r)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 7 213
  2. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 5 156
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 5 007
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 4 135
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 3 108
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 548
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 024
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 639
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu