Jabloko patrí medzi veteránov politickej scény rovnako ako jeho vodca Grigorij Javlinskij. Tentokrát ho významne posilňuje expremiér Sergej Stepašin, ktorý sa teší pomerne veľkej popularite. Navyše Jabloku vyjadril určité sympatie aj súčasný predseda vlády Vladimir Putin, ktorý Javlinského i Stepašina osobne minulý týždeň prijal.
Predvolebný program Jabloka je založený predovšetkým na liberálnych ekonomických reformách. Jabloko sa snaží predovšetkým presadiť zníženie daní a prijatie reálneho rozpočtu, v ktorom by sa znížili výdavky na armádu a štátnu správu. Javlinskij je taktiež odporcom neustálych pôžičiek, ktoré Rusku poskytujú zahraničné finančné organizácie.
V politických kampaniach tradične používa mnoho morálnych apelov. V súčasnosti presadzuje „morálnu a politickú jednotu národa“ a jedným z ústredných hesiel je „Čestní k moci - poriadok v krajine“. Zahraničnopolitický kurz určuje v hnutí tretí muž na predvolebnom zozname Jabloka Vladimir Lukin, bývalý veľvyslanec Ruskej federácie v USA. Presadzuje partnersky triezve vzťahy so Západom, v poslednom čase sa však preslávil veľmi tvrdými protizápadnými výrokmi. Predovšetkým v hodnotení juhoslovanskej krízy zaujalo Jabloko krajne „antinatovský“ postoj.
Sociológovia upozorňujú na to, že i najvytrvalejší voliči Jabloka sú unavení dlhoročnou neúspešnou snahou Javlinského získať niektorú z významných funkcií. Javlinskij stále viac kritizuje, než navrhuje konštruktívne riešenie situácie. Odmieta akékoľvek návrhy na koalície a spojenectvá, a to i s pravicovými silami, ktoré majú takmer identický program. Jabloko má svojich priaznivcov predovšetkým medzi strednou vzdelanou vrstvou, drobnými podnikateľmi a inteligenciou.