Prvý aukčný server s doménou SK

Na slovenskom Internete sa minulý týždeň objavil profesionálny aukčný server www.eaukcie.sk. Tento server prevádzkuje Agentúra MA-Rek, ktorá je známa aj svojimi projektmi www.shopping.sk a www.cdshop.sk. Tento server je slovenskou lokalizáciou obdobného .

Na slovenskom Internete sa minulý týždeň objavil profesionálny aukčný server www.eaukcie.sk. Tento server prevádzkuje Agentúra MA-Rek, ktorá je známa aj svojimi projektmi www.shopping.sk a www.cdshop.sk. Tento server je slovenskou lokalizáciou obdobného českého servera vyvinutého firmou Trinity Systems.

Čo je to vlastne aukčný server? Je to internetový systém veľmi podobný skutočným aukciám, ktorý vám ako obchodníkovi alebo súk-romnej osobe umožní pridať do databázy akýkoľvek tovar, zadať jeho vyvolávaciu cenu, minimálne prihodenie a dĺžku trvania aukcie. Potom stačí už len čakať, kto zareaguje a prebije ponuku. Po ukončení aukcie sever rozpozná výhercu aukcie a vymení medzi zadávateľom aukcie a výhercom všetky potrebné kontaktné údaje. Agentúra MA-REK v prípade aukcií funguje len ako organizátor aukcie a dohliada na dodržiavanie pravidiel hry.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

O úspešnom štarte aukcií svedčí to, že za 5 dní sa tam zrealizoval obrat cez 50 000 Sk a niektoré predmety (konkrétne ide o CD) sa momentálne ponúkajú za hodnotu viac ako 100 % vyššiu, ako bola vyvolávacia cena. Budúci úspech takéhoto servera závisí od toho, koľko ľudí bude doň prispievať svojimi ponukami a bude mať záujem o kúpu ponúkaných predmetov. Každopádne ide o obohatenie ponuky e-commerce služieb na slovenskom Internete, ktorých je tu zatiaľ stále málo.

Marek Farkaš,

agentúra MA-Rek

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne
  2. Hirošima (reportáž Johna Herseyho) v denníkoch SME a Korzár
  3. Top dopravné stavby, ktoré menia Bratislavu a okolie
  4. Domáce poistenie v dobe nárastu extrémov počasia a škôd
  5. Urobte krok k štúdiu, ktoré premení vašu vášeň na profesiu.
  6. Plač, krik, frustrácia. Rodičia opisujú, čo im pomohlo
  7. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  8. Ficova vláda extrémne zbrojí, u Kaliňáka kašlú na zákon
  1. Keď tankovaním získate viac než len plnú nádrž
  2. Hirošima (reportáž Johna Herseyho) v denníkoch SME a Korzár
  3. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne
  4. OTS: Stanovisko LESY SR k tvrdeniam politickej strany Demokrati
  5. Top dopravné stavby, ktoré menia Bratislavu a okolie
  6. Tento recept na svieže letné občerstvenie si nenechajte ujsť
  7. LESY SR si držia drevo doma: 99 % produkcie zostáva na Slovensku
  8. Soňa Müllerová: Po päťdesiatke som začala byť sama sebou
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 10 119
  2. Ficova vláda extrémne zbrojí, u Kaliňáka kašlú na zákon 9 082
  3. Plač, krik, frustrácia. Rodičia opisujú, čo im pomohlo 7 077
  4. Kam v auguste k moru? 4 tipy na last minute dovolenku 4 330
  5. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 3 782
  6. V Maroku sa za pár dní ocitnete v horách, púšti aj pri oceáne 2 617
  7. Top dopravné stavby, ktoré menia Bratislavu a okolie 2 527
  8. Slony, ticho savany, Kilimandžáro. Keňa je skvelá na prvé safari 1 855
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu