Začiatkom tejto letnej sezóny otvorili v severonemeckom meste Hilden prvý zvierací hotel v SRN. Toto nevšedné ubytovacie zariadenie, ktoré pojme pod svoju strechu až 120 hostí, ponúka domácim miláčikom taký istý luxus, aký sa dostáva ich dovolenkujúcim majiteľom. Hotel je schopný vyhovieť potrebám psov, mačiek, morčiat aj exotických vtákov. Na zvieratá tu čaká 70 klimatizovaných jedno- a dvoj-‘posteľových‘ izieb, všetky sú vykachličkované a vybavené oknami a sklenými dverami. Štyri až päť hodín denne trávia hoteloví hostia na ihrisku, v krytom bazéne či v priľahlom lesíku v spoločnosti špeciálne kvalifikovaných zriadencov. Po príjemne prežitom dni zaspávajú pri upokojujúcich zvukoch reprodukovanej hudby. Plánovaním a budovaním tohto ojedinelého projektu strávil 39-ročný podnikateľ štyri roky a investoval doň sedemmiestnu sumu.
TELEVÍZNY MANIAK
Lottie, štvorročná sučka rottweilera, je takým nadšeným fanúšikom televízneho vysielania, že psychicky trpí, keď jej majiteľka televízor vypne. Lottie je posadnutá sledovaním televízie, pred ktorou preleží celý deň. Jej 44-ročná majiteľka Anne Masonová kuriózny prípad vysvetľuje takto: "Lottie je posadnutá. Začalo sa to, keď môj druhý pes ochorel a Lottie bola presvedčená, že jej venujem málo pozornosti."
TERAPIA PRE AGRESÍVNYCH PSOV
Psychoterapeutka Pam Whyteová z juhoafrického Kapského mesta vraj dokáže urobiť z pittbula či rottweilera krotké domáce zvieratko. Podľa Whyteovej, psy nie sú zdomácnené zvieratá, ale zvieratá s loveckým inštinktom pre život v divej prírode. Tvrdí, že od zdanlivého huckania psa je iba krôčik k jeho premene na divého lovca. Hlavnou chybou majiteľov psov je, že im pripisujú vlastnosti človeka. Psy nerozumejú ľudskej reči, a preto často dochádza k nedorozumeniam. Majiteľ práve pri pokusoch ovládnuť zviera príkazmi a fyzickým trestaním, psa často vyprovokuje k agresívnemu správaniu. "Majiteľ často využíva svojho psa na získanie vlastného sebavedomia a výsledkom je frustrované zviera, ktoré sa vymklo spod kontroly. Niektorí muži potrebujú agresívnych psov, aby si kompenzovali nedostatok vlastnej kontroly. Ak uvidíte muža so vzpierajúcim sa pittbulom, spomeňte si, že praví muži mávajú pudlíkov," upozorňuje Whyteová.
PARÍŽSKE ‘PAMÄTIHODNOSTI‘
Psie výkaly na parížskych chodníkoch sa stali nielen škvrnou na reputácii francúzskej metropoly, ale ich likvidácia vyjde radnicu ročne asi na 100 miliónov frankov. Podľa štúdie parížskej radnice je ročne hospitalizovaných okolo 650 ľudí, ktorí sa pošmykli na psej ‘kôpke‘. Vizitky asi 200-tisíc psov patria už k folklóru hlavného mesta, sú terčom posmechu zahraničných novín a zdrojom údivu mnohých turistov, ktorí túto typickú parížsku ‘pamätihodnosť‘ nemôžu prehliadnuť. Policajti a hygienici môžu nedbalým majiteľom psov udeliť pokutu až 3000 frankov.
TRAUMA Z NEBOHÉHO
Medzinárodný let na linke Rím-Paríž s odletom z rímskeho letiska Leonardo da Vinci sa minulý týždeň zdržal o tri hodiny pre rozmary pilota-milovníka zvierat. Ten totiž pri kontrole nákladného priestoru zistil, že prepravka s malým pekinským palácovým psíkom stojí rovno na truhle s nebohým. Napriek protestom cestujúcich temperamentný Talian trval na tom, že chlpatého pasažiera treba okamžite premiestniť, lebo cestovanie na truhle mu môže spôsobiť ťažkú psychickú traumu. Dodal, že lietadlo sa ani nepohne, kým psíkovi nenájdu vhodnejšie miesto. Letiskovým zriadencom nezostalo iné, iba začať reorganizovať usporiadanie batožiny v nákladnom priestore. (TASR, ČTK)