M. Sanroma šestnástou obeťou cyklistických pretekov

VILLANOVA (TASR) - Španielsky cyklista Manuel Sanroma podľahol zraneniu hlavy, ktoré utrpel pri údere o obrubník po páde v záverečnom špurte druhej etapy pretekov Okolo Katalánska, asi 1500 m pred cieľom vo Villanove. Hoci krvácajúceho dvadsaťdvaročného .

VILLANOVA (TASR) - Španielsky cyklista Manuel Sanroma podľahol zraneniu hlavy, ktoré utrpel pri údere o obrubník po páde v záverečnom špurte druhej etapy pretekov Okolo Katalánska, asi 1500 m pred cieľom vo Villanove. Hoci krvácajúceho dvadsaťdvaročného cyklistu, jazdiaceho za tím Fuenlabrada, ihneď previezli do nemocnice San Camilo, pohotovostný lekár Gerardo Villa už konštatoval iba smrť. Účastníkmi pádu bol aj slovenský rodák, jazdiaci za ČR, Ján Svorada a Belgičan Jo Planckaert, ale ani jeden z nich nebol vážnejšie zranený. Organizátori sa na znak úcty k Sanromovi, ktorý patril k najsľubnejším šprintérom, po záverečnej etape rozhodli neuskutočniť víťazný ceremoniál. Španielsky cyklista Manuel Sanroma bol už 16. obeťou v dejinách veľkých cyklistických pretekov od roku 1935.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Prehľad smrteľných nehôd v cyklistike - 1935: Francisco Cepeda (Šp.) po páde v 7. etape Tour de France v blízkosti Bourg-d‘Oisans, 1948: Alain Depoorter (Bel.) spadol počas pretekov Okolo Švajčiarska pri zjazde zo Sustenu v tuneli nad Wassensom a prešlo ho jedno zo sprievodných vozidiel, 1950: Camille Danguillaume (Fr.) kolidoval s motorkou v rámci majstrovstiev Francúzska v Monthory, 1951: Serse Coppi (Tal.), brat Fausta Coppiho, spadol 1 km pred cieľom v pretekoch Okolo Piemontu a zraneniam podľahol nasledujúcu noc, 1956: majster sveta Stan Ockers (Bel.) utrpel počas mítingu na dráhe v Antwerpách smrteľné zranenia, 1967: Toma Simpsona (V. Brit.) postihol pri výstupe na Mont-Ventoux srdcový záchvat, ktorý vyvolala horúčava a požitie povzbudzujúceho prostriedku, 1969: Jos Samyn (Fr.) kolidoval pri zjazde v pretekoch Okolo Belgicka s predavačom programu, 1970: majstra sveta Jean-Pierra Monsera (Bel.) prešlo počas VC Retie (Bel.) protiidúce auto, 1972: Manuel Galera (Šp.) po páde počas etapy pretekov Okolo Andalúzie, 1976: Juan Manuel Santisteban (Šp.) po páde počas prvej etapy Giro d‘Italia, 1984: Joaquim Agostinho (Portug.) po príchode do cieľa pretekov Okolo Algarve, keď ho z bicykla zhodil pes, jazdec zomrel o desať dní neskôr, 1986: Emilio Ravasio (Tal.) spadol v tuneli počas prvej etapy Giro d‘Italia, zraneniam podľahol o desať dní neskôr, 1987: Vicenta Mata (Šp.) prešlo auto v pretekoch o Cenu Luisa Puiga v Španielsku, 1987: Michel Boffin spadol v pretekoch Tour-du-Haut-Var (Fr.) a zomrel o šesť dní neskôr, 1995: Fabio Casartelli (Tal.), olympijský víťaz 1992, pri páde počas 15. etapy Tour de France pri zjazde z Portet-d‘Aspet utrpel ťažké zranenia hlavy, ktorým podľahol, 1999: Manuel Sanroma (Šp.) spadol 1,5 km pred cieľom druhej etapy Okolo Katalánska, po náraze na obrubník utrpel ťažké zranenie hlavy, ktorému podľahol.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 687
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 679
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 741
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 707
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 695
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 264
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 226
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 306
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu