Potvrdil to riaditeľ Bučiny pre zahraničné vzťahy a investície Peter Petrovič s tým, že definitívny výsledok rokovaní by mal byť známy v priebehu apríla až mája. Cieľová výrobná kapacita preglejok v novom závode by mala byť 60-tisíc m3 ročne. Jej ročný obrat pri zohľadnení terajších cien a pri plnom nábehu prevádzok by mal podľa Petroviča predstavovať zhruba 30 miliónov dolárov. Nový závod môže zamestnať až 250 ľudí.
Vlastnícky podiel slovenskej firmy v novovytvorenom podniku by mal predstavovať 20 percent, čím by japonský investor mohol využívať aj daňové úľavy zakotvené v legislatíve. Tá totiž hovorí, že zvýhodňovaný investor musí v spoločnom podniku vlastniť minimálne 80-percentný podiel. „Naša spoločnosť v prípade úspešného zavŕšenia rokovaní zabezpečí infraštruktúru a japonský partner bude zasa investovať do technológií,“ skonštatoval Petrovič.
Rokovania s japonským investorom, ktorého meno však zatiaľ vedenie Bučiny nechce zverejniť, sprostredkovala ďalšia japonská firma Mitsui. S touto spoločnosťou Bučina už dlhšie spolupracuje pri vývoze svojich výrobkov do Japonska. (tasr)