Hrbatého štart v Oklahome je otázny

BRATISLAVA - „Po návrate z Austrálie absolvoval Hrbatý vyšetrenia u špecialistov v Bratislave. Lekári mu do konca tohto mesiaca zakázali zaťažovať boľavú achilovku. Potom rozhodnú, či bude môcť nastúpiť na daviscupový zápas v Amerike,“ informoval o aktuál

nom zdravotnom stave slovenskej tenisovej jednotky tréner daviscupovej reprezentácie Branislav Stankovič.

Slovensko nastúpi 8. až 10. februára v 1. kole svetovej skupiny v Oklahoma City proti domácemu tímu USA a bez Hrbatého (44. vo svetovom rebríčku Entry System) by naše šance výrazne klesli. V širšej nominácii nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa sú ešte Karol Kučera (81.), Ján Krošlák (275.), Karol Beck (299.), Ladislav Švarc (311.). Mečířov náprotivok Patrick McEnroe ráta vo dvojhrách s účasťou Peta Samprasa (10.) i Andyho Roddicka (15.). Zápas v hale Myriad Centre je už vypredaný, organizátori preto zvýšili kapacitu 5583 sedadiel o niekoľko desiatok ďalších miest. Domáci tím si podľa očakávania zvolil tvrdý povrch.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Hrbatý bol hrdinom posledného zápasu Slovenska v Davis Cupe, vlani na jeseň naša reprezentácia najmä jeho zásluhou v Prešove zdolala Chile 3:2 a zachránila sa v šestnásťčlennej svetovej skupine. V decembrovej príprave na novú sezónu si poranil achilovku pravej nohy, s bolesťami odohral úvodné turnaje v Chennai, v Aucklande a potom Grand Slam v Melbourne, kde sa dostal do osemfinále.

„Ako poznám Dominika, musí byť veľmi nervózny. To, že nemôže trénovať, je preňho najväčší trest. Všetci dúfame, že sa do súboja s Amerikou dolieči, no treba rátať aj s možnosťou, že do Oklahomy pocestujeme bez neho. Zdravie je prvoradé,“ uviedol B. Stankovič. Hrbatý už odriekol štart na budúcotýždňovom turnaji v Miláne.

Kučera začne prípravu na Davisov pohár od pondelka v hale Slávie STU Bratislava, Krošlák sa pridá po návrate z Milána (nastúpil v kvalifikácii), kým dvojica Beck a Švarc sa po sérii turnajov v USA pripojí k výprave priamo v Oklahoma City.

SkryťVypnúť reklamu

ONDREJ GAJDOŠ

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 699
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 488
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 502
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 480
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 511
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 008
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 177
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu