Zmapovať projekty a nápady na využívanie Internetu na stredných školách, zvýšiť vzájomnú informovanosť stredných škôl o efektívnom využívaní Internetu, ako aj poskytnúť predstaviteľom stredných škôl čo najaktuálnejšie informácie o pripojení na Internet a možnostiach jeho využitia je cieľom dvojdňovej konferencie, ktorú pod názvom Stredné školy a Internet pripravuje Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation.
"Učitelia tu majú jedinečnú možnosť vidieť na vlastné oči, ako môžu stiahnuť chemické pokusy priamo z internetu, ako využiť internet na hodine fyziky, ale aj nemčiny či angličtiny," podotkla koordinátorka programu Katarína Pišútová.
Konferencia sa uskutoční v spolupráci s Kultúrnymi zariadeniami Petržalky a Metodickým centrom mesta Bratislavy v dňoch 1. - 2. 7. 1999 a je určená predovšetkým učiteľom stredných škôl, ktorí ešte majú možnosť prihlásiť sa do piatka 7. mája 1999 priamo na internetovej adrese www.internet-skoly.sk. Náklady na konferenciu, ubytovanie a stravu účastníkov hradí nadácia. Okrem 150 predpokladaných účastníkov zo stredných škôl na Slovensku sa na konferencii zúčastnia aj 20 zástupcovia škôl z ČR, Poľska, Maďarska s príkladmi realizovaných projektov škôl na Internete.
Z konferencie bude pripravený zborník v podobe brožúrky aj CD, obsahujúci opis projektov realizovaných na Slovensku s možnosťami zapojenia a kontaktnými adresami zachycujúci nielen projekty prezentované na konferencii. Tento zborník bude pred začiatkom školského roka distribuovaný zdarma na stredné školy na Slovensku.
Konferencia Stredné školy a Internet je súčasťou programu Internet pre stredné školy, ktorý NOS-OSF realizuje od roku 1995 a v rámci neho podporila aktivity v celkovej sume viac ako 12, 5 milióna Sk. V rámci programu bolo doteraz pripojených 102 škôl, ďalších 30 bude mať hradených pripojenie v školskom roku 1999/2000, uskutočnilo sa viac ako 50 workshopov pre učiteľov neinformatikov, finančne bolo podporených 12 stretnutí na Slovensku a účasť 35 učiteľov na 7 konferenciách v zahraničí v rámci podpory medzinárodnej spolupráce, bol vybudovaný server pre www stránky stredných škôl www.edunet.sk a boli vydané dve príručky pre učiteľov neinformatikov Internet vo výučbe chémie a Internet vo výučbe angličtiny. Obidva náklady boli bezplatne rozoslané stredným školám na Slovensku.