03 SEČ severne od mesta Mut v oáze Dachlá asi 482 kilometrov juhozápadne od Káhiry. Vzduchoplavci sa pôvodne rozhodli pristať pri egyptských pyramídach, avšak nepriaznivé vetry ich odviali južnejšie. Oáza Dachlá bola v stredoveku v rokoch 54 až 68 za vlády cisára Nera opevneným postom Rimanov, ktorý chránil južnú africkú hranicu impéria.
Televízna stanica CNN priniesla v živom vstupe zábery z kontrolnej veže letu vo švajčiarskej Ženeve, kde sa okolo počítačov riadiacich let balónu zhromaždili meteorológovia, stavitelia balónu, priatelia pilotov a ich príbuzní. Pristátie balónu privítali spontánnym potleskom a šampanským.
Zem bez medzipristátia Piccard a Jones obleteli už v sobotu, v 20. deň letu nad Mauretániou. Priaznivé veterné prúdy "preniesli" ich balón za necelé tri týždne cez štyri kontinenty a dva oceány. Na okruh okolo zemegule v dĺžke 42 810 kilometrov, ktorý znamenal splnenie ich životného sna, potrebovali obaja piloti presne 19 dní, jednu hodinu a 49 minút.
Výkon oboch vzduchoplavcov vyvolal búrlivé ohlasy na celom svete. Blahoželali im poprední štátnici, v Ženeve na nich čaká zástupca pivovaru Anheuser-Bush so šekom na milión dolárov, jedna zo švajčiarskych vládnych strán prerušila po oznámení ich úspechu zasadanie venované reforme ústavy a švajčiarska pošta oznámila, že budúcu stredu vydá ako spomienku na tento rekord špeciálnu známku. V súťaži o prvenstvo neuspelo v minulých osemnástich rokoch 17 balónov.
Breitling Orbiter vzlietol 1. marca vo švajčiarskych Alpách. Psychiater Piccard a letecký inžinier Jones vydržali v tesnej kabínke, hoci sa im pokazilo kúrenie a nedostávali kyslík. Nad Tichým oceánom sa niekoľkokrát vyhýbali búrke. Vo výške 2000 metrov Jones nad morom opravoval priepustné tesnenie propánových fliaš a Piccard rovnako náročným manévrom odstraňoval nad Saharou z balónu ľadovú vrstvu. Piccard, ktorý sa o oblet pokúšal tretíkrát, nadviazal na výkony svojich predkov: jeho dedo August dosiahol v roku 1931 rekord vo výškovom lete nepriviazaným balónom výkonom 16 000 metrov a jeho otec Jacques sa v roku 1960 potopil v ponorke do hĺbky 11 000 metrov.
Firma Breitling vyrábajúca hodinky odmietla oznámiť, koľko peňazí investovala do projektu. Podľa odborníkov je však jasné, že ide o sumu niekoľkokrát vyššiu než výhra vo výške milión dolárov od pivovaru Anheuser-Busch.