i straníckymi druhmi poslancami a pol roka po nových voľbách si uplatňuje okrem 18-mesačnej náhrady príjmu poslanca aj náhradu nemajetkovej ujmy vo výške 500-tisíc nie korún slovenských, ale amerických dolárov, čo je asi 18,5 milióna Sk, a ešte navyše aj počítač. A to všetko na úkor nás občanov. Tomu sa hovorí super. Žiaľ, za účet platíme všetci.
JÁN HRUŠKA, Martin
Keď som asi pred 40 rokmi pred svojimi kolegami spomenul, že "spojené štáty európske" by boli tým najideálnejším usporiadaním celej, alebo aspoň západnej a strednej Európy, všetci sa mi smiali. Vo vtedajšom totálne totalitnom režime to bolo nielen naivné, ale i protištátne. A zrejme raz príde doba, že sa všetky štáty spoja do jedného silného štátu. Už dnes to naznačuje Organizácia Spojených národov. Má to obrovskú výhodu, ak sa niektoré národy zo štátov federácie dostanú do konfliktu, zasiahne federálne vojsko a konflikt zadusí hneď v zárodku. Je to dnes jediná cesta udržania celosvetového mieru. Žiaľ, Slovensko zmeškalo vlak, zostalo za dverami a 12. marec zostane pre Slovensko navždy smútočným dňom.
KAROL THOMA, Piešťany
Celá republika je v ekonomickej chudobe. Odkaz sudcov vláde, že ich platové prechodné uskromnenie by narušilo ich nezávislosť, je protirečivý. Ak považujú trojnásobok priemerných príjmov za malý, tým nepriamo napádajú svoju nezávislosť, lebo vzniká vízia podnetov na úplatky. Je duševnou biedou sudcov, ak sa vytrieďujú z radov občanov.
MICHAL MESÁROŠ, Trnavá Hora
Som dôchodca. Ročne len na lieky a zdravotnícke služby doplácam vyše 2000 korún. Prečo to uvádzam? Moju pozornosť zaujalo vyhlásenie ministra Kanisa, že neúčasť slovenského kozmonauta na vesmírnom projekte by bola kultúrnym barbarstvom. V zásade nemám nič proti vesmírnym letom, len si myslím, že výlet, ktorý stojí 800 miliónov Sk, je pre štát trestuhodným plytvaním v čase, keď sú občania v záujme svojho zdravia nútení na lieky priplácať. Keď si to prerátam, z 800 miliónov by bolo možné počas jedného roka priplácať občanom na lieky nemalou sumou.
JOZEF DEMKO, Banská Bystrica
Krízový stav v zdravotníctve - tieto slová vyvolávajú obavy u každého slovenského občana. Takmer každý z nás potrebuje služby zdravotníctva, počnúc liekmi až po nemocničnú liečbu. Nedávno som sa podrobila vážnej operácii. Presvedčila som sa, že aj keď krízový stav v zdravotníctve existuje, v mysliach ani v srdciach väčšiny zdravotníkov našťastie nie je.
MARTA GYORIOVÁ, Košice