stratené duše
Grafiti alebo nápisy na stenách sa dajú ospravedlniť tým, že sú dielom stratených duší, tvrdí vatikánsky denník L`Osservatore Romano. V čase, keď talianske mestá utrácajú milióny na vyčistenie ulíc a sprejom zohavených budov v prípravách na oslavy prelomu tisícročí, snažia sa novinári z cirkevného štátu upozorniť na príčiny potreby sprejerov aplikovať svoje "umenie" na verejných budovách. Grafiti často predstavujú "výkrik duše voči ľahostajnosti spoločnosti", tvrdia Taliani. Oficiálni predstavitelia Vatikánu však upozorňujú, že toto vyjadrenie novín nemá povzbudiť vandalov k činnosti.
Transplantácia duše?
Istý kazateľ z Juhoafrickej republiky žaluje chirurgov za to, že mu počas operácie srdca vysali dušu z tela. Po návrate z nemocnice tento svätý muž údajne stratil všetko nadšenie pre vedenie kostola, osud jeho ovečiek mu zrazu začal byť ľahostajný a svoje kázne sám označil za brak. Príčiny jeho náhlej náboženskej vlažnosti vraj nemôžu spočívať v ničom inom ako v strate duše, ku ktorej podľa neho mohlo dôjsť jedine počas operácie.
Originálne darčeky
Sedem hadov vrátane pytóna a škrtiča a desať leguánov odcudzili počas víkendu neznámi zlodeji z varšavskej zoologickej záhrady. Dôvodom krádeže bol pravdepodobne čoraz viac stúpajúci dopyt po exotických zvieratách v Poľsku. Exotické domáce zvieratá sa stali najnovším módnym hitom najmä u mladších obyvateľov, ktorí zbohatli po otvorení hraníc na Západ a ekonomických reformách v posledných rokoch.
Pohrebná hitparáda
Pieseň Celine Dionovej s názvom My Heart Will Go On z filmového trháku Titanic sa stala načastejšie hranou piesňou na pohreboch vo Veľkej Británii. Hit, ktorý sprevádzal filmovú smrť Leonarda Di Capria, tak vytlačil z prvého miesta Eltona Johna s piesňou Candle in the Wind, spájajúcou sa so smrťou princeznej Diany. Frank Sinatra je jediný spevák, ktorý sa do pohrebnej hitparády dostal s dvoma piesňami. Piatym najhranejším hitom je jeho My Way a na deviatom mieste je Strangers in the Night.
Naše deti sa dožijú
130 rokov
O niekoľko desiatok rokov údajne nebude žiadnou zvláštnosťou, ak sa ľudia budú dožívať viac než sto rokov. Deti, ktoré sa rodia v týchto dňoch, vraj poľahky dosiahnu vek okolo 130 rokov, pretože obrovský pokrok v humánnej genetike vrátane klonovania ľudských orgánov umožní kvalitnejšie a dlhšie zachovanie fyzického tela človeka. K týmto tvrdeniam dospel americký fyzik Michio Kaku, ktorý zozbieral údaje od 150 vedcov a pragmaticky ich spracoval s ohľadom na najbližší vývoj v oblasti aplikovanej medicíny. Doktor Kaku je presvedčený, že do roku 2050 pokrok v oblasti medicíny dospeje do takého štádia, že to umožní ľuďom predĺžiť život v priemere o ďalších 50 rokov. Čo znamená, že dnešný priemerný vek 75 rokov u mužov a 79 u žien sa značne zmení a ľudia sa budú dožívať v priemere 130 rokov. (TASR)