j sezóne v netradičnej disciplíne na 110 m prekážok. Dvadsaťdeväťročný atlét Dukly Banská Bystrica skončil druhý za Holanďanom Korvingom, za svojím najlepším slovenským halovým výkonom 13,50 spred dvoch rokov zaostal o 8 stotín.
Spišiak s pražským domicilom musel v utorok večer zvládnuť nielen rytmus medzi prekážkami, ale aj obrovský teplotný rozdiel - z horúceho juhu Afriky vhupol rovno do arktických podmienok, veď ortuť teplomera ukazovala v Tampere mínus 22 stupňov Celzia. "Po dlhej ceste a veľkom teplotnom skoku som s výkonom spokojný. Obával som sa štartu a prvej časti, ale to mi vyšlo, a naopak som mal problémy vmestiť sa medzi prekážky v strednej časti. Hoci sa mi po výbehu z blokov podlomila noha, viedol som takmer až po šiestu prekážku, kde ma predstihol Holanďan Korving," hodnotil Kováč svoju tohtoročnú halovú premiéru.
Na už tradičnom januárovom sústredení v Juhoafrickej republike otestoval Igor svoju aktuálnu prekážkarskú formu v troch pretekoch - v Bloemfontalne (2. za 13,78), v Pretónii (1. za 13,69) a v Potchefstroome (1. za 13,48). "Tri juhoafrické štarty som prežil v zdraví, achilovky držia, takže môžem byť spokojný," sumarizoval bronzový medailista z MS 1997 tréningový pobyt na juhu čierneho kontinentu. Kováč na začiatku februára ešte nikdy v kariére takú rýchlu stodesiatku ako v Potchefstroome nebežal. "Tento výkon nepreceňujem, ale na druhej strane vzhľadom na fázu prípravy, v ktorej sa momentálne nachádzam, ho považujem za povzbudzujúci. Je pre mňa dobrým odrazovým mostíkom do halovej sezóny," objasňoval 29-ročný atlét banskobystrickej Dukly.
Vrcholom prvej časti roka by mali byť pre Igora halové majstrovstvá sveta 5.-7. marca v japonskom Maebaši. Limit SAZ na 60 m prekážok (7,75) by nemal byť pre atléta Kováčovho formátu problémom. "Aby vôbec malo zmysel do Japonska cestovať, musím sa priblížiť k svojmu osobnému rekordu 7,59. Samozrejme, nedávam si nejakú striktnú hranicu, ale potrebujem vedieť, že v Maebaši nebudem iba do počtu. Ak trebárs zabehnem v zbabraných pretekoch 7,65, tak na MS pôjdem, pretože budem vedieť, že mám ešte nejaké rezervy. Lenže ak sa v ideálnych podmienkach horko-ťažko dostanem pod 7,75, potom by nemalo nijaký zmysel v Japonsku štartovať."
Z Tampere sa Igor Kováč presunul v stredu do Prahy, kde bude trénovať a čakať, či sa neuvoľní miesto v štartovej listine nedeľňajšieho prvého mítingu Ricoh Indoor Tour v Birminghame. Ak nie, najbližšie zakľakne do blokov 19. februára v Gente.