Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Dráma so šťastným koncom: Slovensko – Nórsko 29:28

MICHALOVCE – Drámu do posledných sekúnd videla včera vypredaná michalovská hala. Slovenskí hádzanári v treťom vystúpení vo 4. kvalifikačnej skupine o postup na MS 2003 zdolali Nórov 29:28 (15:13) a ak v nedeľňajšej odvete v Drammene zremizujú, postúpia do 2. fázy oni! Súper musí vyhrať a z toho by Slováci mohli ťažiť.

Naši mali impozantný nástup. K veľkému výkonu sa rozohrali najmä spojky a po góloch Daniela i Martina Vala sme v 6. min viedli 5:1. Zaskočení Nóri pridali, zo slovenského náskoku však ukrajovali len pomaly. Zo strednej vzdialenosti sa nám naďalej darilo, z 15 gólov prvej tridsaťminútovky dali spojky 13.

Severanov na dostrel nepúšťali úspešné zásahy brankára Kolpaka a ich neschopnosť pri sedemmetrových hodoch. Z piatich v prvom polčase premenili jediný. Tesne pred odchodom do šatní Slováci poľavili, čo súper okamžite využil a dotiahol sa na rozdiel dvoch gólov (15:13).

Obavy z možného obratu sa však dlho ukazovali ako neopodstatnené. Najmä zásluhou deloviek Martina Vala a sedmičiek Stráňovského sme si držali náskok, ktorý po pokračujúcich dobrých zákrokoch Kolpaka narástol štrnásť minút pred koncom na rozdiel piatich gólov (23:18). Súper však odmietal kapitulovať a neúnavne bojoval o svoju šancu.

Tá prišla. Sedem minút pred koncom aj v dôsledku nekoncentrovanosti po zmätkoch vyvolaných slovinskými rozhodcami znížili Nóri na rozdiel jediného gólu (25:24). Dve minúty pred klaksónom po chybnej rozohrávke Servátku dokonca Ellingsen vyrovnal, záverečné slovo však patrilo včera výbornému Martinovi Valovi. V infarktovom závere dvoma gólmi rozhodol o mimoriadne cennom víťazstve slovenského tímu.

Slovensko – Nórsko 29:28 (15:13). Zostava a góly SR: Kolpak, Štochl – Hlavtúr 3, M. Valent 5, Schmiedt, Čapka, M. Valo 8, D. Valo 9, Stráňovský 4/2, Kolesár, Kandráč, Servátka – najviac gólov súpera: Ellingsen 8/4, Hagen 6, Löke 5. Pred 600 divákmi rozhodovali Krstič, Ljubič (obaja Slovin.), vylúčení 6:8, 7 m hody 4/2 – 9/4.

1. Nórsko 3 2 0 1 82:65 4

2. Slovensko 3 2 0 1 77:76 4

3. Rumunsko 4 1 0 3 84:102 2