Viceprezident a predseda marketingovej komisie MOV Richard Pound o tom povedal: "25 miliónov je štartový kapitál agentúry. Považujeme túto sumu len za minimum potrebného. Po šiestich mesiacoch nám agentúra oznámi, či potrebuje viac peňazí." Spomínanú sumu uhradí MOV z príjmov za televízne prenosy. Okrem toho by podľa Pounda mali agentúru podporiť aj iné organizácie: "MOV, športové federácie a národné olympijské výbory by mali prispievať tretinou."
Agentúra by mala mať sídlo v Lausanne a v jej predsedníctve má pracovať 15 ľudí. Takýto návrh predložil za MOV Richard Pound. Prezidentom agentúry by sa mal stať podľa pôvodného návrhu prezident MOV Juan Antonio Samaranch, to však väčšina účastníkov konferencie neodsúhlasila. Z pätnásťčlenného predsedníctva by malo byť deväť zástupcov z oblasti športu a po traja za sponzorov a politiku. Proti tomu sa však vyslovil napríklad predseda zdravotnej komisie MOV Alexandre de Mérode, ktorý povedal: "Sponzori nepatria do tohto grémia, s tým nebudem súhlasiť." Pound mu oponoval tvrdením, že v boji proti dopingu treba využiť spoluprácu a znalosti farmaceutického priemyslu i výrobcov športových potrieb. "Musíme ich všetkých zapojiť do boja proti dopingu, aby cítili spoluzodpovednosť."
Predseda Nemeckého atletického zväzu Helmut Digel navrhol, aby sa na olympijských hrách mohli zúčastniť iba tie športy, ktorých medzinárodné federácie zavedú minimálne dvojročný zákaz činnosti za vážne dopingové previnenie svojich športovcov, akým je napríklad užitie anabolických steroidov. Toto Digelovo vystúpenie bolo zamerané najmä proti tenisovej, cyklistickej a futbalovej federácii, ktoré sa doteraz tejto požiadavke bránili. "Nemôžeme sa dostať do situácie, keď tri mesiace pred olympiádou v Sydney budú mať atlét, cyklista a futbalista pozitívny test a niektorý z nich na olympiádu napriek tomu pôjde a iný nie," zdôraznil Digel. Tomuto stanovisku nemeckej delegácie oponoval prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) Hein Verbruggen: "Dlhšie tresty by spôsobili podania športovcov na civilné súdy a spory o odškodné, čo nemôžeme podporovať." Viacerí európski politici sa včera vyjadrili, že nová medzinárodná antidopingová agentúra by mala byť nezávislá od MOV. Na otázku, či by súhlasil s tým, aby sa stal Juan Antonio Samaranch prezidentom agentúry, napríklad španielsky minister športu Francicso Villar odpovedal: "Nemyslím si, že by to bolo dobré." Podobne sa vyjadril nemecký minister vnútra Otto Schily: "Ak bude agentúra podliehať MOV, jej nezávislosť nebude garantovaná."