Volejbalistky Slávie UK AJ OZAP spravili v Sofii veľký krok k postupu do Ligy majstrov

BRATISLAVA (PRE SME - pk) - Výborný výkon podali hráčky Slávie UK AJ OZAP v prvom stretnutí 2. kola volejbalového EPM v bulharskej Sofii. Svojho súpera zaskočili hneď od úvodu, čo bolo základom ich veľmi cenného víťazstva. Prvé dva sety úplne deklasovali

domáce Bulharky, keď im v každom dovolili uhrať iba tri body. Najmä vynikajúcim servisom nedovolili súperovi rozohrať kombinačnú hru, z čoho ťažili slávistky najviac. V treťom sete hru nášho tímu rozladilo nešportové správanie sa divákov, ktorí hádzali na palubovku mince. Bratislavčanky mierne poľavili z koncentrácie, a tak sa hral štvrtý set, ktorý bol od začiatku vyrovnaný. Koncovku však šnúrou piatich bodov rozhodli vo svoj prospech slovenské hráčky, ktoré sa mohli tešiť z víťazstva a veľkej šance na postup pred odvetou, ktorá je na programe tento víkend v Bratislave.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V Pohári CEV sme mali tiež dve želiezka v ohni. Bratislavský Doprastav cestoval do Olomouca odohrať ôsmu skupinu a Žilina doma v hale na Bôriku bola hostiteľom 12. skupiny pohára CEV. Mladé doprastaváčky mali v pohároch svoju premiéru, a tak sa na ich neúspech možno pozerať aj z toho hľadiska, že nadobudli ďalšie skúsenosti a medzinárodne sa oťukali aj v Európe. V tabuľke obsadili posledné štvrté miesto za domácim víťazom z Olomouca, holandským Amstelveenom a Ženevou, s ktorou sa im podarilo uhrať dva sety.

Iný výsledok sa očakával v Žiline a na radosť domácich sa aj zrodil, a to úplne bez problémov. Podľa papierových predpokladov rozhodujúci zápas odohrali domáce Žilinčanky v piatok s ukrajinskou Odessou. Žilinské obavy zo sily súpera sa však nenaplnili a domáce poľahky vyhrali 3:0 a o postupe bolo v podstate rozhodnuté. Ďalšie dva zápasy s nórskym Klewppom a albánskym Durresom boli už iba formalitou. Žilinské volejbalistky tak postúpili do osemfinále Pohára CEV.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 746
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 5 949
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 821
  4. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 124
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 744
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 282
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 239
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 358
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu