poriadku v krajine. Vodca komunistov v tejto súvislosti dodal, že by malo ísť v prvom rade o výrazné posilnenie a zvýšenie roly štátu, ako aj o zefektívnenie činnosti bezpečnostných orgánov a prokuratúry.
Podľa Ziuganova "liberálni radikáli" v poslednom období spustili prostredníctvom "všetkých svojich informačných kanálov" sériu "veľkých provokácií", namierených na nabúranie inštitútov štátu. Za súčasť týchto "provokácií" označil aj "bezprecedentnú diskreditačnú kampaň" proti Federálnej bezpečnostnej službe (FSB). Škandál okolo ruskej tajnej služby sa rozpútal po tom, ako vplyvný podnikateľ a politik Boris Berezovskij obvinil niektorých generálov FSB, že údajne plánovali jeho fyzickú likvidáciu.
Predseda Štátnej dumy, komunista Gennadij Selezňov, včera oznámil, že plánuje žalovať denník Severnaja stolica, ktorý vydávala v piatok zavraždená poslankyňa Starovojtovová. Denník sa údajne dopustil hrubého ohovárania, keď uverejnil článok o tom, že Selezňov mal v Petrohrade isté komerčné záujmy a vytvoril nadáciu, ktorá mala pripraviť pôdu na to, aby sa presadil za kandidáta v budúcich prezidentských voľbách.
Bývalý ruský vicepremiér Anatolij Čubajs včera ostro kritizoval štátnu prokuratúru Ruskej federácie. Šance na objasnenie vraždy Starovojtovovej označil za veľmi nízke. Vraždu Galiny Starovojtovovej umožnila "absolútna nezákonnosť", vyhlásil a vyzval všetky demokratické sily, aby sa pred parlamentnými voľbami, ktoré sa uskutočnia koncom roku 1999, zjednotili. Proti zavedeniu komunistami požadovaných mimoriadnych opatrení v krajine sa vyslovil na spomienkovom mítingu v Moskve predák strany Demokratická voľba Jegor Gajdar.
Galina Starovojtovová, ktorá sa v roku 2000 chcela uchádzať o post prezidenta Ruskej federácie, bola podľa očitých svedkov zavraždená mužom a ženou, ktorí na ňu čakali v jej dome, pričom predstierali "zamilovaný párik". Na mieste útoku sa našiel samopal a pištoľ americkej výroby, ktoré boli údajne v Rusku použité po prvý raz. Pohreb poslankyne sa uskutoční v dnes v Petrohrade.