Internet je vraj hrobárom medziľudských vzťahov. Úplne odlišný názor však má americká sociologička Andrea Bakerová z univerzity v Lancasteri v štáte Ohio. Podľa záverov jej výskumov vzťahy, ktoré sa začali na Internete, sa vyznačujú úprimnosťou, čestnosťou a harmóniou. Bakerová si myslí, že neobvyklá otvorenosť pri komunikácii on-line súvisí s rešpektom pred silou a definitívnosťou napísaného slova. Vo svojej štúdii sa Bakerová zaoberala 18 pármi, ktoré sa v rokoch 1993-97 zoznámili cez sieť. Väčšina z nich stále žije spolu, sú zasnúbení alebo sa zosobášili.
AMERICKÉ ŽENY STÚPAJÚ STÁLE VYŠŠIE
Ženy zastávajú stále viac zodpovedných funkcií vo veľkých amerických podnikoch, ich platy sú však stále o tretinu nižšie ako platy ich mužských náprotivkov. Podľa správy štatistickej spoločnosti Catalyst na poste predsedníčky alebo generálnej riaditeľky žena zarobí len asi 68 percent priemerného zárobku muža v tej istej pozícii. V tomto roku zastávali ženy približne 11,2 percenta najvyšších riadiacich funkcií v 500 najväčších amerických podnikoch, a ak budú súčasné trendy "stúpania" žien po rebríčku kariéry pokračovať, v priebehu roka toto číslo sa zvýši na 13 percent.
ŽOBRÁCI VYJEDNÁVAJÚ
Hovorí sa, že žobrákom sa stane ten, kto rezignuje, vykonávatelia tejto živnosti v juhoindickom meste Kákinád však preukázali veľkú mieru angažovanosti - i sociálnej súdržnosti, keď v petícii požiadali úrady o poskytnutie ubytovania zadarmo a o "ochranu" pred konkurenciou z iných oblastí. V septembri sa ich kolegovia zo stredoindického mesta Bhópál obrátili na premiéra so žiadosťou, aby stiahol z obehu tri mince s najmenšou hodnotou, pretože za ne už nemožno nič kúpiť. (ČTK, TASR)