"Chcel by som tento svoj úspech venovať pamiatke mojej mamy, ktorá zomrel vlani v decembri. Viedeň je iba šesťdesiat kilometrov od Bratislavy," povedal pri slávnostnom odovzdávaní cien po finálovom zápase turnaja Creditanstalt Trophy v rakúskom hlavnom meste dojatým hlasom náš daviscupový reprezentant Karol Kučera. Obecenstvo aplaudovalo. Dvadsaťštyriročný Bratislavčan sa nazabudol poďakovať svojmu podpornému tímu na čele s trénerom Milošom Mečířom, v ktorom tentoraz nechýbala ani babka z Bratislavy. Ocenil povzbudzovanie fanúšikov zo Slovenska, ale v zákulisí nezabudol dodať: "Chvíľami sa správali ako na hokeji, tenis predsa len potrebuje pokojnejšiu klímu. Ale oni sa to časom naučia." Kučera zablahoželal k výbornému výkonu svetovej jednotke Samprasovi so slovami: "Nedal si mi šancu."
Na tlačovej besede hovoril Karol plynulou angličtinou. "Myslím si, že zo všetkých štyroch vzájomných zápasov hral Pete teraz najlepšie. Mal vynikajúce podanie. Všetko mu to tam padalo. S takým rýchlym druhým servisom som sa ešte v živote nestretol - dával ho rýchlosťou okolo 180 km/h, čo ja nie vždy dokážem pri prvom podaní…" skonštatoval Kučera a už len dodal: "Aj zozadu hral Sampras výborne, išiel mu najmä forhend." Úspešné účinkovanie na turnaji vo Viedni zakončil "Kájo" včera večer na oslave u svojej priateľky Katky v Pezinku.
Tento týždeň štartuje Karol na turnaji IPB Czech Open v Ostrave, kam príde aj Američan Agassi. V 1. kole čaká nášho tenistu Čech Vacek. "Je dobré, že sa mi vo Viedni darilo a nazbieral som body. V Ostrave môžem hrať uvoľnenejšie," uzavrel Kučera.
ONDREJ GAJDOŠ, Viedeň