Investori predávali doláre a marky za jeny aj napriek predpovediam, že celkový ekonomický rast Japonska sa v tomto roku zníži o 1,8 %. Obchodníci optimisticky reagovali na víkendové sľuby USA a Japonska o vzájomnej spolupráci na devízových trhoch. Japonský minister financií Kiiči Mijazava vo Washingtone povedal, že nadmerne podhodnotený jen je negatívnym signálom nielen pre japonskú ekonomiku, ale aj pre celé svetové hospodárstvo. Mijazava navrhol, že Japonsko bude uvažovať o nových opatreniach na podporu jenu.
Dolár poklesol v utorok voči jenu v porovnaní s pondelkom na 130,35 JPY/USD, pričom voči marke oslabil na 1,6285 DEM/USD.
Dolár utrpel v stredu voči jenu najväčší denný pokles za viac ako 4 mesiace, po tom čo Tokio zverejnilo nové kroky na revitalizáciu svojej ekonomiky a perspektívy ekonomického rastu v USA sa mierne zhoršili. Dolár poklesol na konci stredajšieho obchodovania v New Yorku na 120,75 JPY/USD, čo v porovnaní s uzatváracou úrovňou utorka predstavuje pokles o 7,2 %. Voči nemeckej marke dolár poklesol na 1,6165 DEM/USD z úrovne 1,6295 DEM/USD. Obchodníci povedali, že išlo o najväčší denný pokles od 17. júna, kedy dolár poklesol o viac ako 8 %, nakoľko Japonsko a USA predávali spolu doláre s cieľom podporiť japonskú menu.
Predaj dolárov neskôr akceleroval v dôsledku rastúcich obáv z prudkého ekonomického poklesu v USA. Šéf centrálnej banky USA (Federal Reserve) Alan Greenspan podporil predaje dolára tvrdením, že šance ďalšieho zníženia úrokových sadzieb sa opäť zvýšili.
Dolár vo štvrtok zatváral na zmiešaných úrovniach, čím skončil extrémne nestály deň. Dolár oslabil voči japonskému jenu a vzrástol voči nemeckej marke. Nemecká mena bola ovplyvnená nápravou britskej libry a japonského jenu. Obchodníci uviedli, že ďalší šokujúci pokles dolára voči jenu na najnižšiu úroveň za posledných 16 mesiacov 111,63 JPY/USD.
Čiastočné oživenie nastalo vďaka rozhovorom americkej centrálnej banky o prehodnotení úrokových sadzieb v očakávaní intervencií a iných správ, hovoriacich o odkúpení doláru veľkou európskou bankou.
Očakávania spomalenia ekonomického rastu prinútili vo štvrtok britskú centrálnu banku (Bank of England) znížiť kľúčovú úrokovú sadzbu na úroveň 7,25 %.
Pád dolára šokoval viacerých analytikov, ktorí opakovane vyjadrovali presvedčenie z oslabovania jenu v dôsledku pretrvávajúcej recesie v Japonsku, ako aj problémom v oblasti bankového sektora.
Dolár zároveň podľahol tlaku zo strany Federal Reserve, ktorá opakovane zdôrazňovala možnosť ďalšieho zníženia krátkodobých úrokových sadzieb. Ku krajinám, ktoré v tomto týždni upravili svoje úrokové sadzby, sa ku koncu týždňa pridalo aj Írsko, kým nemecká Bundesbanka deklarovala, že plánuje ponechať kľúčové sadzby nezmenené až do zavedenia jednotnej európskej meny euro.