Nielen preto, že sa dlhý čas zdržiavala v rámci volebnej kampane na Slovensku, ale najmä preto, že sa nezúčastnila ani na jedinom zasadaní OSN, respektíve jednotlivých komisií, ba navyše, nezúčastnila sa ani na vrcholnom podujatí tejto organizácie - Valnom zhromaždení OSN, na ktorom mala sprevádzať ministerku zahraničných vecí Z. Kramplovú.
Svojou nečinnosťou a preferovaním štyroch verných pracovníkov, ktorých si dotiahla (Hetteš, Pospíšilová, šofér a sekretárka), stálu misiu morálne rozložila. Vodič misie v čase, keď sa O. Keltošová zdržiavala na Slovensku, dokonca nechodil do práce, argumentujúc, že okrem veľvyslankyne nikoho voziť nebude. Čím viac O. Keltošová zanedbávala svoje úlohy, o to dôslednejšie sa starala o finančné zabezpečenie podriadených. Cez premiéra V. Mečiara aj napriek nesúhlasu Z. Kramplovej presadila plošné zvýšenie platov pracovníkov misie a diplomatické povýšenie pre svojich vyvolencov. Rovnako neštandardná ako pôsobenie v New Yorku bola i demisia O. Keltošovej na veľvyslaneckú funkciu, keď vo štvrtok so svojou abdikáciou najprv listom oboznámila generálneho tajomníka OSN Kofiho Annana. Za štandardný v diplomatickej praxi sa považuje postup, keď veľvyslanec úmysel svojej rezignácie najprv oznámi ministerstvu zahraničných vecí, ktoré následne iniciuje súhlas vlády na takýto krok a až po ňom nasleduje oznámenie vláde krajiny či organizácii pôsobnosti veľvyslanca.
Exministerka Z. Kramplová napriek upozorneniam médií, politikov i nevôli verejnosti odcestovala vo štvrtok tohto týždňa do Kanady. Jej "jazyková stáž angličtiny v krajine, kde na snehu nerastú paradajky" ako jej rozhodnutie, ktoré bude stáť daňových poplatníkov 1,5 milióna korún, charakterizoval bývalý štátny tajomník MZV SR J. Šesták, nebude konečným účtom. Luxusné výnimky si nechala exministerka Kramplová posvätiť napriek tomu, že v Kanade i Austrálii existujú veľmi kvalitné štátne školy, ktoré poskytujú vzdelanie všetkým deťom diplomatických pracovníkov zdarma.