Jeden deň posádky volebného autobusu SME

Slnečné, daždivé i veterné - rovnako priaznivé, ako i nepríjemné počasie neprerušilo 27-denné putovanie autobusu SME okolo Slovenska. Volebný autobus vyzýval na účasť v parlamentných voľbách presne podľa plánu v každom meste. Najpopulárnejšou atrakciou ..

Slnečné, daždivé i veterné - rovnako priaznivé, ako i nepríjemné počasie neprerušilo 27-denné putovanie autobusu SME okolo Slovenska. Volebný autobus vyzýval na účasť v parlamentných voľbách presne podľa plánu v každom meste. Najpopulárnejšou atrakciou autobusu SME boli simulované voľby. "Predstav si, že by sa parlamentné voľby konali teraz pri tomto autobuse. Ktorú stranu, alebo hnutie by si volil?" - vyzýval pútač okoloidúcich. Pri urnách bolo vždy plno. "Len preto som prišiel," hovorili návštevníci, zvedaví, kedy a kde uvidia výsledky. Smutné boli reakcie mladých ľudí tesne pod vekovou hranicou oprávňujúcou voliť. "Tak rád by som volil, prečo sa musím pozerať na to, ako mi podaktorí dôchodcovia pokazia budúcnosť," zaznievalo často z ich úst.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Pred treťou hodinou popoludní sa okolo autobusu SME začínali vytvárať hlúčiky ľudí. Základňu tvorili najčastejšie čitatelia denníka SME túžiaci stretnúť sa a podiskutovať si so svojimi novinárskymi idolmi. Či už pri autobuse stál Róbert Kotian, Marián Leško, Július Gembický, Juraj Hrabko alebo Peter Tóth, diskutérov bolo stále dosť. Ľudí najviac trápila možnosť manipulácie či dokonca zmarenia volieb, viacerí sa znechutení propagandou vo vysielaní STV pýtali, či majú vôbec platiť koncesionárske poplatky. Pobúrení situáciou v Markíze sa takmer v každom meste vyzvedali na pozadie poprepletanej kauzy. Najväčším trhákom bola však otázka, ktorá sužovala mysle voličov rovnako na západe, pod Tatrami i na východe - akáže to bude mediálna bomba 48 hodín pred voľbami. Žiaľ, odpoveď nedostali zvedavci ani v jednom meste. "Nikto nevie, čo sa odohráva v tej jedinej hlave," ospravedlňovalo svoju neznalosť najlukratívnejšie oddelenie denníka SME.

SkryťVypnúť reklamu

Denný program autobusu uzatvárali atraktívne spoty, výpovede populárnych osobností o povinnosti voliť, nakrútené mladým talentovaným režisérom Jurajom Johanidesom. Napriek tomu, že v každom meste bol terén úplne iný, nehovoriac už o miestnom obyvateľstve, v jednom si boli body šnúry volebného autobusu SME "Nedaj si vziať hlas!" predsa len nápadne podobné. "Strašne, strašne si želáme zmenu," hovorili rovnako ľudia z matičiarskeho Martina, Slotovej Žiliny či véesžetkárskych Košíc.

Autor: MIRO TÓDA

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 667
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 443
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 733
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 367
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 437
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 644
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 951
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 227
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu