tku poklesol, avšak neskôr vyskočil späť pod vplyvom rastu akcií v USA. Malajzijská mena (ringgit) vzrástla voči doláru o 3,9 %, nakoľko malajzijská centrálna banka zastavila zahraničné obchodovanie so svojou menou. Rast japonských akcií na tokijskej burze, kde hlavný index NIKKEI-225 vzrástol o 1,86 %, podporil japonský jen a zároveň mnohé ázijské meny, ako aj kanadský a austrálsky dolár.
Dolár pokračoval v stredu v oživovaní z nedávnych minimálnych úrovní, nakoľko na americký akciový trh sa vrátil pokoj a investori sa prestali obávať, že Federal Reserve zníži oficiálne úrokové sadzby v USA. Špekulanti kupovali zlacnený dolár po vyhláseniach japonských a nemeckých oficiálnych predstaviteľov, že neveria, že by zníženie úrokových sadzieb v USA pomohlo stabilizovať svetovú ekonomiku a vyriešiť krízu v Rusku. Nákupcovia dolárov sa spočiatku obávali, že 9-percentný pokles indexu Dow Jones v piatok a pondelok prinúti Federal Reserve znížiť sadzby, čo by veľmi negatívne zasiahlo dolár.
Na svetových finančných trhoch utrpel dolár vo všeobecnosti pokles, nakoľko sklamaní investori na akciových trhoch pokračovali v predajoch dolárov s cieľom získať hotovosť. Ekonomické oslabenie v latinskoamerických krajinách zvýšilo obavy, že ekonomický rast v USA spomalí doterajšie rýchle tempo. Okrem toho japonskí predstavitelia zopakovali svoje hrozby, že budú intervenovať na devízových trhoch s cieľom podporiť jen. Táto skutočnosť vyvolala predaje dolárov na ázijských trhoch. Dolár dosiahol voči marke a švajčiarskemu franku najnižšiu úroveň za 10 mesiacov, pričom voči jenu poklesol na 3-mesačné minimum. Ruská ekonomická kríza pokračovala vo svojom negatívnom vplyve na nervovú sústavu obchodníkov na svetových trhoch, nakoľko hrozí, že kríza sa rozšíri do iných regiónov - predovšetkým do rozvojových krajín. Dolár poklesol vo štvrtok voči marke na 1,7289 DEM a voči jenu poklesol na 134,40 JPY. Voči švajčiarskemu franku poklesol na 1,4187 CHF.
Dolár v piatok ráno prudko poklesol uprostred pokračujúcich obáv zo spomalenia globálneho ekonomického rastu, avšak neskôr oživil vďaka pozitívnemu vyhláseniu guvernéra nemeckej centrálnej banky a realizácii ziskov z predĺženého sviatočného víkendu. Dolár poklesol na najnižšiu úroveň za posledné štyri mesiaci voči japonskému jenu. Ďalší výrazný pokles cien amerických akcií taktiež negatívne ovplyvnil vývoj dolára. Guvernér nemeckej centrálnej banky Hans Tietmeyer zachránil dolár pred jeho pádom vyhlásením vo Frankfurte, že nevidí žiaden makroekonomický dôvod na ďalší pokles dolára. V piatok sa dolár uzavrel voči nemeckej marke na úrovni 1,7305 DEM/USD, kým voči japonskému jenu poklesol na úroveň 133,42 JPY/USD. Britská libra poklesla voči doláru na úroveň 1,6720 USD/GBP z predchádzajúcej úrovne 1,6763 USD/GBP. Americký dolár posilnil voči švajčiarskemu franku na úroveň 1,4237 CHF/USD z predchádzajúcej úrovne 1,4177 CHF/USD. Voči kanadskému doláru americký dolár oslabil na úroveň 1,5217 CAD/USD z úrovne 1,5385 CAD/USD.