e Nové Škótsko, nikto neprežil, kanadskí záchranári z krízového štábu námorníctva, polície a pobrežnej ochrany sa ešte celkom nevzdávajú nádeje. Záchranné akcie preto pokračujú aj v noci za pomoci špeciálnych prístrojov. "Neprestaneme pátrať, pokiaľ nevyčerpáme všetky možnosti, uviedol jeden z veliteľov záchranárskych tímov dôstojník Jacques Fauteux. Nádej dodáva záchranárom skutočnosť, že more má v mieste nešťastia teplotu 15 stupňov Celzia, a je teda pomerne teplé. Doteraz bolo z vôd naproti dediny Peggy‘s Cove vylovených 70 mŕtvych tiel.
Spoločnosť Swissair už ponúkla rodinám obetí najväčšieho nešťastia v histórii švajčiarskeho letectva "okamžité odškodnenie" vo výške 20 tisíc dolárov na osobu. O príčinách havárie lietadla švajčiarskej spoločnosti sa stále nič nevie. Rodinní príslušníci amerických obetí leteckého nešťastia pri kanadských brehov odleteli včera na miesto nešťastia.
Pracovníci ženevského sídla OSN včera držali minútu ticha na pamiatku obetí tragédie, medzi ktorými bolo niekoľko funkcionárov organizácie. Minúta ticha sa začala zvukom bezpečnostných sirén v Paláci národov, v ktorom pracuje asi 3000 ľudí. Swissair včera poopravila pôvodne oznámené národnostné zloženie obetí. V lietadle podľa posledných správ záchranárov zahynuli ľudia z 18, nie zo 14 krajín - 132 z USA, 41 zo Švajčiarska, 30 z Francúzska, šesť z Británie, traja z Nemecka, traja z Talianska, dvaja z Grécka, traja z Libanonu a po jednom z Mexika, Ruska, Saudskej Arábie, Švédska, Iránu, Afganistanu, Juhoslávie, Španielska a Indie.
Swissair v noci na včera zverejnila na svojej internetovej stránke (www.swissair.com) zoznam všetkých 229 osôb, ktoré zahynuli. Vyplýva z nej okrem iného, že v mnohých prípadoch zomrelo pri havárii hneď niekoľko členov tej istej rodiny.