Z nich je 24 percent presvedčených, že princezná z Walesu, exmanželka následníka britského trónu princa Charlesa, ktorá zahynula spolu so svojím priateľom Dodim al-Fayedom a šoférom Henrim Paulom, sa stala obeťou sprisahania. Prieskum sa uskutočnil telefonicky s reprezentatívnou vzorkou 1003 dospelých osôb. Výsledky porovnateľnej ankety zo septembra minulého roka ukazujú, že k verzii tragickej nehody sa vtedy prikláňalo až 84 percent opýtaných.
Anketa britského nedeľníka zároveň ukázala aj výraznú podporu respondentov zásadnému obhajovateľovi tézy o komplote či sprisahaní, Mohamedovi al-Fayedovi, otcovi Dodiho, majiteľovi prestížneho britského obchodného domu Harrods. Na otázku, či by sa kráľovná Alžbeta II. mala hneď alebo na svoje 75. narodeniny v roku 2001 vzdať trónu, odpovedalo teraz kladne iba 29 percent opýtaných. V súvislosti s Dianinou nečakanou smrťou sa v septembri uplynulého roku za jej odstúpenie vyslovilo až 52 percent Britov. Dnes je až 62 percent za to, aby Alžbeta II. nikdy "nezložila korunu z hlavy". Podľa 57 percent respondentov sa totiž monarchia od princezninho skonu viac priblížila k ľudu.
Na adresu Dianinej nadácie, ktorá vznikla štyri dni po princezninej smrti, sa tiež zosypala vlna kritiky. Spájanie Dianinho mena najmä so značkou margarínu je podľa 78 percent opýtaných nevhodné. Tri štvrtiny Britov sa domnievajú, že je čas na to, aby sa s "kultom Diany" skoncovalo, aby princezná z Walesu odpočívala v pokoji.