Tri hodiny hovorili obidvaja politici bez svedkov. Nepodpísali žiadnu dohodu a o čom skutočne hovorili, zostalo tajomstvom. Čečenský prezident sa obmedzil po rokovaní na konštatovanie, že stretnutie bolo prospešné. Ruský premiér oznámil, že navrhol vytvoriť z Čečenska slobodnú ekonomickú zónu a o politickom štatúte zatiaľ vôbec nerokovať. Nezávislosť Čečenska teda na programe dňa nebola a trvá stav, keď si obidve strany myslia svoje. Čečensko sa vyhlasuje za nezávislý štát, Moskva vidí Čečensko len ako súčasť Ruska. Ekonomická spolupráca aj po sobotňajšej schôdzke zostáva v kategórii písomných záväzkov a nesplnených sľubov. Na obnovu vojnou zničeného hospodárstva Moskva nevydeľuje žiadne finančné prostriedky. Kirijenko na otázky novinárov, ktorí pátrali po konkrétnych sumách, pridelených Čečensku ako subjektu Ruskej federácie, odpovedal len vyhýbavým úsmevom.
Ak schôdzka nepriniesla žiadnu senzáciu okrem tej, že sa vôbec uskutočnila a obidvaja aktéri ju prežili v zdraví, o prekvapenie sa niekoľko hodín po nej postarali čečenskí a ruskí pohraničníci. Na hranici medzi Čečenskom a Dagestanom, ďalšou kaukazskou republikou ležiacou na juhu Ruska, sa v noci zo soboty na nedeľu niekoľko hodín bojovalo a boli použité aj granátomety. Podľa ruských strážcov administratívnej hranice chceli ich čečenskí kolegovia previesť človeka bez dokumentov. Potom, čo ich odmietli, vyhrážali sa „malou vojnou“. Okolo jednej hodiny v noci napadli ruské stanovisko a s krátkou prestávkou trval boj až do nedeľňajšieho rána. O stratách nie je nič známe. Ministerstvo zahraničných vecí Čečenska už poslalo do Moskvy protestnú nótu, v ktorej vyjadrilo počudovanie nad tým, že niekoľko hodín po rozhovoroch ruskí vojaci ostreľovali čečenské územie. Moskva na protest zatiaľ neodpovedala.
Iba deň po rokovaní s Kirijenkom sa čečenský prezident Aslan Maschadov vydal na cestu, pri ktorej navštívi Turecko a Spojené štáty. V Turecku sa zdrží štyri dni a 5. augusta odcestuje do USA. Čečenský minister zahraničných vecí Muvoladi Udugov včera uviedol, že Maschadov sa v USA stretne s prezidentom Billom Clintonom, viceprezidentom Albertom Gorom a s ministerkou zahraničných vecí Madeleine Albrightovou. Zatiaľ žiadny štát neuznal samostatnosť tejto malej kaukazskej republiky, ktorá zvádzala tvrdé boje s ruskou armádou od decembra 1994 do augusta 1996. Maschadov už v novembri 1997 podnikol súkromnú návštevu USA, pri ktorej sa stretol s viacerými politikmi a obchodníkmi, ktorých presviedčal o výhodnosti investícií do ťažby a spracovania ropy v Čečensku.