ekonomiku predstavuje ázijská kríza. Avšak rast dolára bol pomalý, a investori sa zhodli, že Greenspanove vyhlásenia sa veľmi nelíšili od nedávnych chýrov na trhu. Greenspan uviedol, že Japonsko nevyhnutne potrebuje rýchle a radikálne kroky na stimuláciu svojej ekonomiky a na podporenie krachujúceho bankového systému. Dolár vzrástol voči jenu na 140,35 JPY/USD z pondelkovej úrovne 138,87 JPY, pričom voči marke skončil na 1,7875 DEM/USD v porovnaní s pondelkovým záverom 1,7820 DEM/USD. Greenspan v Kongrese uviedol, že celkový stav americkej ekonomiky je priaznivý, a utlmujúce efekty zo strany Ázie by nemali ohrozovať vývoj ekonomických ukazovateľov v USA. Dolár bol podporený správami v japonskej tlači, že najväčšie šance na získanie premiérskeho kresla má súčasný minister zahraničných vecí Keizo Obuči. Investori preto predávali jeny, pretože Obučiho rival - Seiroku Kadžijama - je považovaný za úspešnejšieho presadzovateľa ekonomických reforiem.
Dolár vzrástol v stredu voči jenu pre pochybnosti, že zvolenie nového premiéra v Japonsku urýchli ekonomické reformy. Obchodníci sa domnievajú, že dolár bude pokračovať voči jenu v raste, pričom v priebehu niekoľkých týždňov sa očakáva úroveň 150 až 160 JPY/USD.
Dolár zaznamenal vo štvrtok voči japonskému jenu rast. Príčinou boli obavy, že proces ekonomických reforiem v Japonsku bude veľmi vážne zasiahnutý, ak vládnuca strana LDP zvolí Keiza Obučiho za budúceho premiéra krajiny. Po dvoch týždňoch horúčkovitej kampane bude zvolený nový premiér dnes. Premiér bude súčasne prezidentom strany. Obuči by mal teda poraziť rivalov - Seiroku Kadžijamu, ktorý je favoritom finančných trhov, a Džuničira Koizumiho, ministra zdravotníctva, ktorý je podporovaný mládežou. Obchodníci sa však obávajú, že Obuči je príliš konzervatívny a opatrný, a nebude podnikať rázne kroky na vyriešenie problému obrovského množstva nedobytných úverov v Japonsku, ktoré sú prekážkou ekonomického oživenia. Dolár bol mierne stlačený z rekordných úrovní správami, že Federal Reserve predal pokladničné poukážky. Obchodníci sa domnievajú, že nákupcom bola japonská centrálna banka, ktorá sa snaží zvýšiť finančné prostriedky, ktoré bude v budúcnosti potrebovať na intervencie na podporu jenu. Dolár bol zasiahnutý aj pádom indexu Dow Jones industrial average, ktorý bol vyvolaný vyhláseniami prezidenta Federal Reserve Alana Greenspana na začiatku tohto mesiaca. Analytici však očakávajú skorý prudký rast dolára, nakoľko ratingová agentúra Moody‘s Investors Services skúma stav v Japonsku a uvažuje o znížení jeho ratingu Aaa. Dolár skončil voči jenu s prírastkom na 141,34 JPY/USD. Voči marke dolár poklesol na 1,7857 DEM/USD.
V piatok dolár zaznamenal voči japonskému jenu mierny rast. Medzi obchodníkmi totiž vládli pochybnosti, či bude nový japonský premiér schopný urýchliť nevyhnutné reformy na stimuláciu ekonomiky. Súčasné silné predaje jenov za marky pomohli nemeckej mene posilniť voči doláru. Obchodníci povedali, že jednoznačné víťazstvo ministra zahraničných vecí (Keizo Obuči) vo voľbách na post premiéra Japonska a prezidenta vládnucej liberálno-demokratickej strany (LDP) výrazne zredukovalo šance rýchleho tempa reforiem ekonomiky a bankového sektora. Obuči povedal, že bude presadzovať prijatie zákona o znížení daní a bude pokračovať v reformách, ktoré začal bývalý premiér Rjútaro Hašimito. Víťazstvo Obučiho nebolo na trhoch prekvapením, takže jen bol pod vplyvom týchto faktorov predávaný už v predchádzajúcich dňoch. Dolár skončil v piatok voči jenu na úrovni 141,67 JPY/USD a voči marke na 1,7802 DEM/USD.