V rozhovore pre nemecký časopis Kicker to uviedol generálny sekretár UEFA Gerhard Aigner.
„Nesieme zodpovednosť za 51 členských krajín, nielen za sedemnásť vyvolených, a budeme obhajovať záujmy futbalu, nie finančných žonglérov,“ reagoval Aigner rozhorčene na víkendovej schôdzke v Londýne. Dodal, že v chystanom projekte jasne víťazia obchodné záujmy, v ktorých mene je futbal zneužívaný.
Sekretár UEFA je proti Superlige aj z dôvodov čisto športových. „Súťaž bez kvalifikácie so zabezpečenou účasťou vyvoláva vopred skepsu. V európskom športe je iná kultúra ako v Amerike,“ odpovedal Aigner na námietku, že v zámorí sú podobné súťaže bežné.
Existenciu Superligy popri Lige majstrov si sekretár UEFA nevie predstaviť a ako odstrašujúci príklad uvádza rugby v Austrálii. Tam mediálny magnát Murdoch založil akúsi Superligu, ktorá však existovala popri doterajšej oficiálnej súťaži, a odštartovala tak dodnes neuzatvorenú reťaz súdnych sporov.
Ďalšie nebezpečenstvo vidí Aigner v tom, že by Superliga mohla dostať výraznú prednosť pred národnými súťažami, v ktorých by potom ich účastníci nastupovali s druhou garnitúrou. To by podľa jeho mienky mohlo viesť k vážnemu znehodnoteniu televíznych práv z domácich súťaží a k poškodeniu stávkových kancelárií. „Pokiaľ by účastníci Superligy stratili dôveru, potom by to mohlo viesť k ich vylúčeniu z UEFA,“ pripustil Aigner.
Rovnako český zástupca v UEFA František Chvalovský je presvedčený, že bez spolupráce s vrcholným orgánom európskeho futbalu sa môžu organizátori Superligy dostať do vážnych problémov. „UEFA má prepracovaný systém registrácie hráčov a mohla by účasníkov Superligy vylúčiť zo súťaží reprezentačných tímov,“ poznamenal predseda ČMFS. Napriek tomu je presvedčený, že vznik novej elitnej súťaže je len otázkou času, predpokladá však, že by nemala existovať celkom mimo rámec UEFA. Tiež pripravovaná hranica medzi západom a východom Európy sa Chvalovskému nepáči.