Štvrtok, 20. január, 2022 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

1. FC Košice - FC Spartak Trnava 1:3 (1:2)

1. FC: Seman - I. Kozák, Dzúrik, Semeník, Špilár - M. Sovič, D. Tóth (69. Kožlej), Ľubarskij, Zvara (39. Jambor) - Prohászka, Németh. SPARTAK: Susko - Hrabal, Tittel, Karhan, Leitner - Bališ (15. Tomovčík, 69, Talda), Horký, Bugár, Ujlaky - Gomes, J.

Timko (82. Formanko). Pred 3 929 divákmi rozhodoval Ligocký, žlté karty D. Tóth, Špilár, Németh, Sovič - Leitner, Hrabal, Horký, Gomes, červená karta v 89. min Špilár po druhej žltej za stiahnutie Taldu.

Víťaz Marssuperligy 1. FC Košice a víťaz Slovenského pohára (SP) Spartak Trnava si v priebehu mesiaca a osem dní zmerali sily a opäť, po víťazstve v SP v Dúbravke 2:0, zvíťazila Trnava rozdielom dvoch gólov. Košice obhajovali trofej, vlani pod Zoborom deklasovali Slovan 5:0. Obe mužstvá začali opatrne, Košice až príliš suverénne a už v 5. min Zvara poriadne vystrašil Suska. Ale Trnava rýchlo kontrovala kedysi klasickou krídelnou akciou kapitána Bališa. Po jeho centri, na ktorý nedočiahol Semeník, posila andelov BUGÁR nedal posile Košíc Semanovi v bráne šancu. Potom jeden z mála našich hráčov, ktorý si trúfne páliť na bránu aj z vyše 30 m, D. Tóth, vyskúšal postreh Suska. A urobil to ešte dva razy. V 24. min po Zvarovom centri zasahoval úspešne Susko a v 30. min Suskovi po elegantnom oblúčiku Németha, ktorému prihral do uličky Dzúrik, pomohlo brvno. V 35. min po úniku pálil Karhan nepresne, o štyri minúty Karhan po dlhom pase Semeníka nepokryl ďalšiu posilu v drese Košíc PROHÁSZKU, inak odchovanca Nitry, a ten vedľa vybiehajúceho Suska vyrovnal. Štvrtý rozhodca Kopča už ukázal podľa vzoru z MS, že sa bude hrať ešte tri minúty, keď Hrabal bombou z diaľky prelomil ruky Semana a trafil do brvna, odrazenú loptu všadebol GOMES vrátil do siete. Toto poznačilo ďalší vývoj zápasu, Košice už v druhom polčase nezačali v takej pohode ako v prvom, hoci v 46. min Prohászka v šanci pálil tesne vedľa. V 57. min si Timko a Ujlaky zavadzali v streleckej šanci, v 74. min Prohászka hlavičkoval nad. V 88. a 89. min sa Košice definitívne položili, lebo Prohászka sám pred bránou nedokázal loptu do nej dopraviť. Potom Németh po chybe trnavskej obrany trafil do žrde. Nedáš - dostaneš platilo ešte skôr, kým Kopča vytiahol predĺženie o ďalšie tri minúty. V tom čase už opustil ihrisko Špilár, ktorý sa snažil zastaviť unikajúceho Taldu a videl druhú žltú a červenú. Trnavský žolík Formanko potiahol loptu po ľavej strane a načechral ju elegantne do šestnástky, kde UJLAKY nemal problém streliť tretí gól. Z protiútoku Kožlej po centri Soviča hlavičkoval do zeme a vedľa a urobil symbolickú bodku za zaslúženým víťazstvom Trnavy. Tá viac túžila vyhrať.